"ИЗДАЈА, ИЗДАЈА!": Хаос у Подгорици, полиција дала присталицама ДПС пет минута да се повуку (ФОТО/ВИДЕО)

И. Д. С. - В. К.

12. 12. 2022. у 18:28

УСВАЈАЊЕМ Закона о председнику Црне Горе, прво уз повике незадовољства и звиждуке окупљених грађана, почео је хаос у Подгорици!

ИЗДАЈА, ИЗДАЈА!: Хаос у Подгорици, полиција дала присталицама ДПС пет минута да се повуку (ФОТО/ВИДЕО)

Фото: И. Д. С./В. К.

Грађани окупљени као припадници и симпатизери покрета "Има нас", који су данас дошли како би пратили да ли ће бити усвојен закон и који су најавили да ће реговати у случају његовог усвајања, почели су да се окупљају пре 12 сати. 

Када се око 18 часова зачуло да је закон већином одборника усвојен, иако су вође покрета позивале на уздржаност, одмах је кренуо хаос. Према припадницима полиције полетеле су каменице и бакље, они су узвратили сузавцем!

Полиција их је упозорила да ће употребити мере принуде уколико се не повуку за пет минута.

Неки су срушили заштитну ограду и вређају полицију. Скандирају:

- Уа србијански жандарми,  што сте на нас дигли хајку четничку вам ... мајку, Дритане педеру, издаја, издаја... Идите на Косово... Е вива Монтенегро!

Како јављају новинари "Новости", полиција позива на разлаз, окупљени одбијају, ту су и посланици ДПС Данијел Живковић и Александар Богдановић, покушавају да убеде људе да оду, али безуспешно.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (9)

ЦСГ ИЗВЕШТАЈ О РЕЗУЛТАТИМА ЗА ЦЕЛУ 2025. ГОДИНУ: Приходи изнад очекивања, марже у складу са ИПО пројекцијама