НАСТАВЉА СЕ СУЂЕЊЕ ЈОАНИКИЈУ И СВЕШТЕНИЦИМА: Рочиште заказано за почетак фебруара
ДАНАШЊЕ рочиште у поступку против митрополита црногорско-приморског Јоаникија и осморице свештеника Архијерејског намесништва никшићког је завршено, а наставак је заказан за 1. и 2. фебруар наредне године, када ће бити одржан главни претрес.
Фото: Јутјуб/Принтсцреен
На главном претресу биће прегледани материјални докази, односно аудио и видео записи и писани акти које је суд прибавио од надлежних органа, а који се односе на дешавања 12. маја 2020. у Никшићу.
- Очигледно је да се ради о случају за који не може да одговара нико од оптужених, нити евентуално неко од лица која су била присутна спорног дана, већ полицијски службеници који нису предузимали радње а које су били у обавези да предузму када су у питању овакви скупови - рекла је адвокат одбране.
Никшићко тужилаштво митрополита и свештенике Слободана Јокића, Драгана Крушића, Василија Брборића, Данила Зиројевића, Жељка Ројевића, Остоју Кнежевића, Николу Маројевића и Мирка Вукотића терети да су 12. маја 2020. године прекршили наредбе Министарства здравља о спречавању опасне заразне болести.
Спорног дана у Никшићу прослављао се празник Светог Василија Острошког Чудотворца, који је слава Саборне цркве и града и народ је кренуо у литију која се традиционално одржава. Сведок Мирослав Спасојевић рекао је да се предметног дана налазио на радном задатку са колегом Драгољубом Пековићем, преко пута капеле и да је, према његовим речима, цео догађај протекао у миру и без инцидената, а Драгољуб Пековић је посведочио да су чули да је митрополит Јоаникије позвао тада окупљене да држе социјалну дистанцу.
- Сигуран сам да нисам чуо да владика Јоаникије или било ко од свештених лица позива народ на окупљање, а иначе да јесмо сигурно бисмо то констатовали - рекао је Пековић.
Препоручујемо
"НЕ БИХ ПРЕЖИВЕЛА ДА НЕМА ДЕЦЕ": Нада Обрић открила своја месечна примања
14. 12. 2022. у 08:28
ОБЈАВЉЕНО: Колико зарађују Црногорци? А тек колико тамошњи просветари
01. 04. 2026. у 19:35
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)