ПОСЛЕ ПРОДАЈЕ ДЕЛА АКЦИЈА ВЛАДИ ЦРНЕ ГОРЕ: Председник Одбора директора Луке Бар поднео оставку

Биљана Дабић

14. 12. 2022. у 22:50

КУПОВИНА акција Луке Бар од стране Владе отворила бројна питања, а неколико дана након трговине на Монтенегро берзи "пале" су и прве оставке.

ПОСЛЕ ПРОДАЈЕ ДЕЛА АКЦИЈА ВЛАДИ ЦРНЕ ГОРЕ: Председник Одбора директора Луке Бар поднео оставку

Фото: Б.Дабић

Председник  Одбора директора у АД Лука Бар Марко Нишавић данас је поднео оставку, потврђено је "Новостима" из Луке Бар. Иако то Нишавић још није званично потврдио,  оставку је  поднео “ зато што сматра да Влада Црне Горе незаконито купује акције ове компаније”.

Функционер Демократске партије социјалиста (ДПС) Нишавић именован је за председника Одбора директора Луке Бар у јуну ове године, као и остали чланови Одбора директора.

Подсетимо, 24. маја Влада Црне Горе је предложила Скупштини акционара „Лука Бар“ АД Бар да за чланове Одбора директора „Лука Бар“ АД Бар, представнике државног капитала, изабере: Дарка Пекића (ГП УРА), Марка Нишавића (ДПС), Владимира Драговића (СНП)и Неџиба Ибришимовића (БС).

У првој половини децембра Влада је по цени од 0,9 евра купила акције Луке Бар, за шта је из буџета издвојено 10, 4 милиона евра. Из Министарства финансија је саопштено да је тиме држава стекла додатних 18,42 одсто акција, па ће тако укупно имати 72 одсто акција Луке Бар.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију

БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.

16. 07. 2025. у 14:33

Коментари (0)

ИГРА ЈЕ ПОДИГНУТА НА НАЈВИШИ МОГУЋИ НИВО