"ЂУКАНОВИЋ НЕЋЕ ЗАУСТАВИТИ ИЗБОР НОВЕ ВЛАДЕ" Андрија Мандић - Лекић остаје кандидат за мандатара

Novosti online

19. 12. 2022. у 18:54

ПРЕДСЕДНИК Нове српске демократије Андрија Мандић, изјавио је да, и ако председник државе Мило Ђукановић буде истрајао на кидању сваке комуникације са парламентарном већином, то неће зауставити избор нове владе.

ЂУКАНОВИЋ НЕЋЕ ЗАУСТАВИТИ ИЗБОР НОВЕ ВЛАДЕ Андрија Мандић - Лекић остаје кандидат за мандатара

Фото: df

Он је додао да су измене Закона о председнику уставне, те да је за усвајање тог закона постојао важан државни разлог на који је Скупштина имала не само право него и дужност.

- Дакле, урадили смо само оно што би урадио сваки парламент држава чланица ЕУ и Савета Европе - рекао је Андрија Мандић у интрвјуу за подгоричке ”Вијести”.

Он је додао да су потписивањем измена и допуна Закона о председнику, од стране председника Црне Горе  Мила Ћукановића, створени неопходни услови да се отпочне с његовом применом.

- Тај закон је усклађен с Уставом Црне Горе и представља детаљнију разраду члана Устава о давању мандата за избор нове владе, који раније није желео да поштује председник Црне Горе. Закон враћа могућност консултација председника државе с парламентарним странкама и давање мандата ономе појединцу који има подршку већине да састави владу - рекао је Мандић.

Он је напоменуо да Закон има и један члан којим се омогућава да се процедура именовања мандатара може завршити и ако председник одбије да прихвати кандидата Скупштине.

- Дакле, ми ћемо у потпуности поштовати редослед потеза које предвиђа закон и позивамо председника Црне Горе да и он уради оно на шта га обавезују Устав и овај Закон - рекао је Мандић.

Истакао је да, што се тиче односа са међународним партнерима, не мисли да ће неко прекидати односе с Црном Гором.

- Не би ме изненадило да у будућим оценама нова влада буде више хваљена од свих оних које су раније састављали баш ти међународни фактори - рекао је он.

Коментаришући изјаву копредседавајућег Парламентарног одбора за стабилизацију и  придруживање ЕУ и Црне горе Владимира Билчика да са “снагама блиским Москви” не може бити напретка ка ЕУ, Мандић је оценио да се ради о кампањи коју већ дужи временски период води “неколицина међународних чиновника” који су годинама сарађивали са Ђукановићем.

- Зар није природно и политички коректно да неки од тих чудних гостију који посећују нашу кућу ниједном нису изразили жељу за разговором са политичким представницима трећине грађана Црне Горе? - упитао је он.

Мандић није желео да износи детаље о будућој влади, поручујући да ће јавност ускоро бити обавештена, али је потврдио да лидер ”Демоса” Миодраг Лекић остаје њихов кандидат за мандатара. 

Истакао је да  Демократски фронт снажно подржава иницијативу Отворени Балкан, јер све релевантне анализе указују да је та асоцијација у интересу грађана Црне Горе и да од ње сви могу само да добију, а да нико ништа не може да изгуби, те да је прикључење Црне Горе тој иницијативи питање за актуелног премијера Дритана Абазовића.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ОТКРИО ЗАСТРАШУЈУЋЕ ДЕТАЉЕ О ОРЕШНИКУ Бојева глава издржава температуру као на Сунцу

ПУТИН ОТКРИО ЗАСТРАШУЈУЋЕ ДЕТАЉЕ О "ОРЕШНИКУ" Бојева глава издржава температуру као на Сунцу

РУСКИ председник Владимир Путин изјавио је да бојеве главе хиперсоничног система "орешник" могу да издрже екстремне температуре, упоредиве са температуром на површини Сунца.

21. 02. 2025. у 14:16

НОВИНАРИМА РЕКЛА САМО ОВУ РЕЧЕНИЦУ: Бивша градоначелница Ниша са лисицама на рукама спроведена у зграду УКП-а у Нишу (ФОТО/ВИДЕО)

НОВИНАРИМА РЕКЛА САМО ОВУ РЕЧЕНИЦУ: Бивша градоначелница Ниша са лисицама на рукама спроведена у зграду УКП-а у Нишу (ФОТО/ВИДЕО)

БИВША градоначелница Ниша, Драгана Сотировски, која је данас приведена у великој акцији полиције против корупције, са лисицама на рукама доведeна је у зграду Управе криминалистичке полиције у Нишу.

21. 02. 2025. у 13:38

ТАСТ ОЧИТАО ЛЕКЦИЈУ ВЕЉКУ Шта је поручио зету: То у Београду није могао видети

ТАСТ ОЧИТАО ЛЕКЦИЈУ ВЕЉКУ Шта је поручио зету: "То у Београду није могао видети"

БОГДАН Родић, отац Богдане Ражнатовић, једном приликом говорио је о најмлађој ћерки која је данас удата за Вељка Ражнатовића. Богдан је тада навео да је одмах на почетку везе скренуо пажњу Вељку пажњу на то каква је његова Богдана.

22. 02. 2025. у 12:26

Коментари (0)

РАСПАРЧАВАЊЕ ХРВАТСКЕ: Шешељ о подели Балкана после преговора Руса и Амера (ВИДЕО)