МЕЉИНЕ НА ПУТУ ОЗДРАВЉЕЊА: Од 1. јануара истурено оделење Болнице Котор
ОД 26. децембра напокретности Болнице Мељине преузеће Управа за катастар и имовину па ће ова здравствена установа већ од 1. јануара 2023. функционисати као истурено оделење ЈЗУ општа болница Котор.

Фото:В.В.
Тако ће бити решен проблем стар десетак година али и статус око 150 запослених, а грађанима Херцег Новог биће осигурана адекватна здравствена заштита на секундарном нивоу, саопштио је недавно директор Фонда за здравствено осигурање и члан Комисије за решавање проблема ове установе, др Вук Кадић.
- У Болници је сада стално запослено 11 лекара, четири лекара који су пензионери, али раде пуно радно време, око 60 запослених медицинског кадра и 68 до 70 немедицинског кадра. Говоримо о 150 људи односно породица које су директно везане за опстанак ове здравствене установе – навео је Кадић.
Према његовим речима преузимање непокретности од Управе за катастар и имовину је почетак процеса увођења Болнице у систем јавног здравства, за шта до сада није постојао начин, јер је болница била приватна здравствена установа у стечају.
Болница се одржала на ентузијазму запослених којима је Кадић захвалио као и грађанима Херцег Новог, што су имали разумевања. Према његовој оцени дугогодишњи проблем је у овој фази решен на задовољство свих и запослених у Болници и грађана, али и чланова Комисије.
Одлука Владе Црне Горе да Управа за катастар и имовину преузме непокретности Болнице, до сада је била под ознаком интерно.
Препоручујемо

У БАРУ ПРОТЕСТОВАЛИ ПЕНЗИОНЕРИ: Платили станове, а на усељење чекају 12 месеци (ФОТО)
24. 12. 2022. у 16:30

ОДРЕДИЛИ МУ ПРИТВОР ДО 30 ДАНА: Бивши директор Управе царина остаје иза решетака
23. 12. 2022. у 21:20

ВУЧИЋ СЕ ХИТНО ОГЛАСИО ИЗ АВИОНА: Стигла ми је фантастична вест од Ђорђе Мелони (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић огласио се из авиона и рекао да му је стигла фантастична вест из Рима.
04. 04. 2025. у 12:49

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта
ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.
02. 04. 2025. у 10:16

ПРИЛАЗЕ МУ ЈЕДАН ПО ЈЕДАН: Јоца Амстердам из затвора стигао на сахрану Рутовића (ВИДЕО)
ДА СЕ опрости од Жељка Рутовића стигао је и Сретен Јоцић, познатији као Јоца Амстердам.
07. 04. 2025. у 13:36
Коментари (0)