БОГОЈАВЉЕНСКО ПЛИВАЊЕ У БАРУ: Двадесетосмогодишњи Раде Калинић из Бара први је допливао до Часног крста
Након муња и облака, високог мора последњих дана на Црногорском приморју, небо се разведрило и временски услови су омогућили традиционално пливање за Часни крст у Бару.

фото: Б.Дабић
У Богојављенском пливању ове године, за Часни крст у Бару пливало је око 50 учесника.
Раде Калинић, којем је ово прво учешће у традиционалном пливању на Богојављење, након што је као победник изашао на обалу испред дворца краља Николе, на Тополици, наводи да је дужи низ година имао жељу да учествује, али да се то до сада није догодило.
"Рекреативно се бавим спортом, али волим да пливам. До сада ми се није 'заломило' да учествујем, а одувек је постојала жеља. Данашње пливање, ипак, има један посебан религијски значај и за мене је ово посебан дан", казао је Калинић, иначе електроинжењер.
Парох барски Слободан Зековић потврдио је да је ове године пливало педесетак учесника.
"Раде Калинић први је допливао до крста, али сви су победници. Ово је велики благослов за њих и све нас који смо овде били. Имали смо и једног младог пливача, Милоша Голубовића, од свега осам година, а најстарији је био Мило Драговић, са готово 80 година. Имали смо заступљене све генерације", казао је Зековић.

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

"ПЛАНИРАМ СВОЈУ САХРАНУ" Водитељка о тешкој болести
ЗВЕЗДА ријалити емисије „The Real Houswives of Beverly Hills“ и водитељка Теди Меланкамп (43), суочава се с тешком болешћу. Оперисала је тумор на мозгу, али се болест проширила и на плућа. Теди је открила да њен отац, рок легенда Џон Меланкамп (73), већ планира њену сахрану.
15. 06. 2025. у 21:19
Коментари (0)