НАТО ВОЈНИЦИ КРЕНУЛИ НА СИЊАЈЕВИНУ Најстарија планинка Гара испред колоне запевала: "Ој Филипе, баци мину, не дамо ти Сињавину" (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ НАТО-а са више од 200 војника из Аустрије, Италије, Северне Македоније, САД и Црне Горе кренули су данас у пратњи војне полиције на Сињајевину.

ГИ Сачувајмо Сињајевину
Ово је из Грађанске иницијативе "Сачувајмо Сињајевину" саопштено за Новости.
-Војници су кренули из касарне у Колашину. Пре тога су били стационирани у Лучкој гори. Наши активисти прате кретање НАТО колоне. На планини су њени браниоци - кажу из ГИ Сачувајмо Сињајевину, чији активисти су се за кратко време, упркос великом снегу, нашли на планини коју бране од одлука владе Душка Марковића да постане војни полигон за артиљеријска гађања. Како тврде, на другом пашњаку по пространству у Европи може бити само дом сточара, пчелара и заљубљеника у природу.
НИЈЕ ЗА ПОЛИГОН
- Сињајевина није за војни полигон. Не прихватамо причу министра полиције и координатора Министарства одбране Филипа Аџића да неће бити никаквог бојевог гађања на планини. Можда неће бити овог пута, али у мају је планирана друга вежба. Можда се тада "исучу" артиљеријске цеви. Подсећамо, то је исти онај Филип Аџић који је са нама 2020. године протестовао на Маргити против градње војног полигона! Никоме из Владе не верујемо више. Да су Војска и Влада имале добре намере, не бисмо ми сада били на Маргити.
ГИ "Сачувајмо Сињајевину" позвала је јуче све људе који имају моторне санке да дођу на планину и да заједно пошаљу поруку да Сињајевина неће и не може бити војни полигон.

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (9)