"МАЈКА МИ ЈЕ СРПКИЊА..." Драгиња почела да србује, променила став и о Косову и Метохији?

Дејана Калинић
Дејана Калинић

10. 03. 2023. у 11:51

КАНДИДАТКИЊА за председника Црне Горе Драгиња Вуксановић Станковић казала је синоћ на РТЦГ да "није имала намеру да увреди људе када их је нападала да су "посрбице".

МАЈКА МИ ЈЕ СРПКИЊА... Драгиња почела да србује, променила став и о Косову и Метохији?

Фото: Принтскрин

Сад, пред изборе, каже да се извињава ако је повредила нечија национална осећања.

- Не браните српство од мене јер је мени мајка Српкиња. Ја да сам имала намеру да увредим људе који се осећају као Србима, увредила бих моју ујчевину. Опет упућујем извињење - казала је она.

Осим извињења Србима, делује да је Драгиња Вуксановић Станковић променила свој став и о Косову и Метохији, наводећи да се залаже за поштовање територијалног интегритета и суверенитета.

- Оно за шта ћу се ја залагати је гајење добросусједских односа, али са правилом уважавања, поштовања територијалног интегритета и суверенитета - рекла је она.

Драгиња је раније говорила да је крштена у Српској православној цркви у Ужичкој Пожеги, родном месту њене мајке, нетачно тврдећи да јој у крштеници стоји да је православна Црногорка, иако у крштеници пише код дела националност пише "ПРАВОСЛАВНИ СРБИ", а о чему су медији раније писали, преноси Ало.рс.

БОНУС ВИДЕО: ПОНОШ И ЈОВАНОВИЋ ИМАЈУ РЕЗЕРВНУ ДРЖАВУ: Хтели да воде Србију, а поседују пасоше ЕУ и НАТО земаља

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ИМАО 609 КГ, ДАНАС 68: Невероватно КАКО сад изгледа некад најтежи тинејџер света и други најтежи човек у историји (ФОТО)

ИМАО 609 КГ, ДАНАС 68: Невероватно КАКО сад изгледа некад најтежи тинејџер света и други најтежи човек у историји (ФОТО)

ПРЕ више од десет година, име Калид Бин Мохсен Шари из Саудијске Арабије обишло је свет када је постао познат као најдебљи тинејџер на планети, а уједно и други најтежи човек свих времена.

09. 08. 2025. у 12:33

Коментари (5)

ПРИПРЕМА ЗА РЕВАНШ СА ЛЕХОМ: Звезда има луксуз да одмара неколико првотимаца како би били спремни за нови обрачун са Пољацима