МИЛО НЕЋЕ У "ТМИНЕ СРПСКОГ СВЕТА" Ђукановић на конвенцији у Бијелом Пољу: "Мрак је најгушћи пред свитање..."
ПРЕДСЕДНИЧКИ кандидат ДПС-а Мило Ђукановић је на конвенцији у Бијелом Пољу рекао да његовим избором за шефа државе, Црна Гора неће забасати у тмине "српског света".
Фото: ДПС
Он је потом додао да су ови избори "историјска шанса коју не смемо пропустити".
-Трећи приоритет у мом новом мандату биће испуњавање преосталих обавеза на путу ка пуноправном чланству у Европској унији. Ми ћемо испунити све претпоставке и убеђен сам да ћу у свом следећем мандату увести Црну Гору у Европску унију, навео је Ђукановић, истичући да је започео тај процес и да је водио многе битке.
-Суочавали смо се с нашим, као и регионалним, и проблемима које Унија има. Познат ми је сваки корак који смо прошли у процесу интеграција, као што знам сваки корак који нам је преостао до крајњег циља, а до његовог остварења није остало још много, али мрак је најгушћи пред свитање, казао је Ђукановић.
Актуелни председник Црне Горе је поручио да "тројица од четворице мојих противкандидата су алумнисти СНП-а, а четврти се хвали да му је тата оснивач".
-За све важи исто: не можете бити на челу Црне Горе а подржавати паљење њене заставе; не можете позивати грађане српске националности да не поштују Устав Црне Горе, а претендовати да будете њен уставни председник; не можете писати члановима Сената САД да не приме Црну Гору у НАТО, а хоћете да будете на њеном челу; или молити инвеститоре да не улажу у Црну Гору; не можете бити на челу Црне Горе а да не навијате за њену репрезентацију; не можете бити на челу Црне Горе а учествовати у доношењу одлука о прекомерном коришћењу силе државног апарата против својих грађана који чувају достојанство Црне Горе, истакао је Ђукановић.
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (11)