ЗБОГ ПАДА ПОВЕРЕЊА ГРАЂАНА У НАТО, ПАНИКА У ДПС-У: Најновије истраживање дало изненађујуће резултате - савез губи поверење
Најновије истраживање о перцепцији грађана о НАТО-у које је објављено у оквиру годишњег извештаја ове војне алијансе показало је да тај савез губи поверење у Црној Гори, најмањој чланици!

Фото: В. К.
Наводи се да на референдуму о чланству Црне Горе у НАТО савезу, 48 одсто грађана би подржало останак државе у Алијанси, док би 32 одсто гласало против. Уз то, већина грађана Црне Горе, њих 55 одсто, сматра да чланство у Алијанси чини мање вероватним да нека страна нација нападне земљу, док 31 мисли супротно.
Овај извештај изазвао је панику у редовима бившег режима, па је некадашњи војни министар Црне Горе и посланик опозиционе Демократске партије социјалиста Предраг Бошковић, у чије време је Монтенегро постао чланица овог војног савеза, у саопштењу навео да пад подршке НАТО алијанси у Црној Гори треба да забрине све одговорне структуре у држави. Он је исказао забринутост ДПС-а поводом резултата овог истраживања.
- Чињеница да у моменту када већ годину траје руска агресија у Украјини, а када се НАТО–у окрећу и до јуче неутралне државе, у Црној Гори опада подршка Алијанси, требало би озбиљно да забрине све одговорне структуре у држави. Но, како видимо, они готово и да нису ни регистровали те податке – што уосталом и на најбољи начин илуструје то у којој су мери сами афирмисали трансатлантске вредности и сам значај чланства у НАТО, навео је Бошковић и додао:
-У исто време власт је допуштала руским пропагандистима да раде шта желе – од јавних окупљања до забрањивања концерата – при чему се „ослобађала“ апсолутно свих кадрова који су се на било који начин бавили људима који су повезани са руским тајним службама. Зато овај резултат, нажалост, није изненађујући, а како у партијама владајуће већине и онима које су настале из ње или преовладава противљење или суздржаност поводом НАТО-а за очекивати је да негативни трендови буду и настављени, поручио је Бошковић.

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: "Дигнуто" 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)
КАКО би обезбедиле сигурност током Евровизије, у светлу повећаног ризика од терористичких акција, швајцарске власти су ангажовале више од 1.300 полицајаца, уз додатне снаге из швајцарске војске, као и из суседних земаља - Немачке и Француске.
12. 05. 2025. у 15:25 >> 16:10
Коментари (5)