ИЗРУЧЕЊЕ ЛОПОВА ЈОШ ЧЕКА УСЛОВЕ: Црна Гора није тражила од Републике Српске испоручење осумњичених за пљачку банке у Херцег Новом

Велиша КАДИЋ

30. 06. 2023. у 11:15

ЦРНА Гора ће још чекати да јој се изруче осумњичени за милионску пљачку која је пре два месеца изведена у филијали Ловћен банке у Херцег Новом.

ИЗРУЧЕЊЕ ЛОПОВА ЈОШ ЧЕКА УСЛОВЕ: Црна Гора није тражила од Републике Српске испоручење осумњичених за пљачку банке у Херцег Новом

Управа полиције

Јер Министарство правде Црне Горе није тражило изручење осумњичених Иване А., Саше К. и Марка Д. из Републике Српске где су ухапшени. За покретање захтева за изручење, како тврде у црногорском Министарству правде, у случају вероватно највеће пљачке банке у Црној Гори, још нису испуњени услови.

Осумњичени за ово кривично дело, наиме, ухапшени су недавно у Републици Српској. МУП Српске је саопштио да су у акцији кодног назива "Ловћен" ухапшене три особе, заплењени новац и дрога. Осумњичени су након саслушања органа РС пуштени да се бране са слободе.

Као директни извршилац преваре у Црној Гори означена је Ивана А., која је 12. априла ове године у јутарњим сатима дошла у филијалу Ловћен банке у Херцег Новом, потписала налоге за исплату и са рачуна М. О. подигла 230.000 евра и 1,2 милиона долара (око 1,36 милиона евра).

МУП Црне Горе је још 3. маја идентификовао Ивану А. из Требиња, а тада је поднета и кривична пријава против ње и Марка Д. И Ивана и Марко су држављани Босне и Херцеговине, које црногорска полиција сумњичи за кривично дело преваре у саизвршилаштву. Полиција Црне Горе је тада затражила и међународну помоћ у потрази за осумњиченима и проналажењу осталих учесника у пљачки Ловћен банке у Херцег Новом. Резултат је било њихово хапшење у Републици Српској.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.

14. 11. 2025. у 16:54

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

Штедња – најпоузданији начин да своје планове претворите у стварност