МИЛАН КНЕЖЕВИЋ: Црна Гора није "Салаш у Малом Риту", нити сам ја Славко Штимац, нити је немачки амбасадор онај Шицер
ЛИДЕР коалиције "За будућност Црне Горе" Милан Кнежевић реаговао је данас на наводе да на формирање нове црногорске владе утиче амбасада Немачка и истакао да су из његове странке спремни да преговарају са немачким амбасадором како би се уверио да они нису дестабилишући фактор у Црној Гори, преноси РТЦГ.

ДНП
Истакао је да ЗБЦГ изузетно поштују Немачку као економску силу, али и подсетио на аферу приватизације Телекома, у коју је, како тврди, та земља била умешана.
- Црна Гора није 'Салаш у Малом Риту', нити сам ја Славко Штимац, нити је немачки амбасадор онај Шицер да тражи ко је запалио жито. Поштујемо Немачку као једну од најразвијенијих земаља света али подсетићу вас да се и Немачка везује за једну од највећих корупционашких афера овде у Црној Гори, а то је приватизација 'Телекома' коју смо ми раскринкали, а која је још увек нема правосудни епилог - истакао Кнежевић.
Он је позвао немачког амбасадора да разговарају и да се увере како од коалиције ЗБЦГ Црној Гори ни њеној влади не прети било каква дестабилизација.
- Ми нисмо људи који ће на било који начин дестабилизовати ни Црну Гору, ни црногорску владу и да они некако, мало смање тај доживљај у смислу да се овде свакодневно деле пацке и да једна, или друга, или пета амбасада састављају Владу, и после се онда буне кад ја кажем да Црна Гора личи на амбасадористан, јер то није нигде забелжено да они имају такав један опсег активности који иде у правцу састављања владе - казао је Кнежевић за Портал "Борба".
Он је истакао да о наводним притисцима Амбасаде Немачке није чуо од стране мандатара Спајића, већ да је то сазнао кроз неформалне разговоре.
- Е сад, било би врло интересантно, ево рецимо за остале земље Квинте, лише Немачку, да истраже како рецимо Немачка поштује све ове санкције Русији, да ли ту постоји нека сарадња, да ли ту постоји нека немачка банка у Русији која није затворена и која није повукла депозите и није зауставила свој рад. Верујте да сам добро обавештен иако нисам на функцији председника Одбора за безбједност и одбрану - поручио је он.

МОЛДАВИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ ВЕЗАНУ ЗА СРБИЈУ: Ограничили увоз ове намирнице из наше земље
ВЛАДА Молдавије донела је одлуку о привременом ограничењу увоза шећера из Србије, уз образложење да на тај начин жели да заштити домаћу производњу и стабилизује тржиште.
10. 10. 2025. у 13:22

РУСИ ОТКРИЛИ ЧИМЕ СУ СИНОЋ ГАЂАЛИ УКРАЈИНУ: "Одговор на терористичке ударе по цивилним објектима"
РУСКЕ оружане снаге током ноћи извеле су масовни напад на енергетске објекте који напајају војно-индустријски комплекс Украјине, саопштило је Министарство одбране Русије.
10. 10. 2025. у 14:48

"ОТЕЋЕ ВАМ ДЕЦУ! Мирјана Бобић Мојсиловић упозорила родитеље
"ЗАТО, родитељи, док још није касно, зграбите своју децу и забавите их сами!"
09. 10. 2025. у 10:15
Коментари (0)