ДА СВИ ИСТАКНУ ТРОБОЈКЕ: У Пљевљима обележен Дан српског јединства, слободе и националне заставе (ФОТО)
У СРПСКОЈ кући у Пљевљима одржана је свечана академија поводом Дана јединства, слободе и националне заставе.
Фото: М.Дробњак
Председник општине Пљевља, др Дарио Вранеш, том приликом, обраћајући се присутнима, позвао је све пљеваљске Србе да истакну тробојке како би се на тај начин обележио поменути празник.
-Под тробојком су се окупљали Срби свих вера- Срби православци, Срби римокатолици и Срби муслимани. Под тробојком су се прославили Карађорђе, војвода Вук, војвода Момчило, војвода Степа, Меша Селимовић, Емир Кустурица, Јован Дучић, Алекса Шантић, Никола Тесла, а и данас под том истом тробојком бори се велики Новак Ђоковић, kaзао је Вранеш.
На свечаној академији су учествовали: здравичар Миро Ђачић, полазници мешовитог хора „Братство“, млади гуслар и полазник школе гусала „Сандић” Марко Ковачевић, сестре Јана и Јована Љиљанић и фолклорна група СКЦ „Патријарх Варнава“.
Дан српског јединства, слободе и националне заставе државни је празник који се 15. септембра празнује у Републици Србији и Републици Српској. Празник је симболично установљен да се прославља на дан када се обележава пробој Солунског фронта, а празнује се од 2020. године.
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (0)