НАКОН "ПОБУНЕ" У ГУСИЊУ: Председница Општине Анела Чекић (ДПС) поднела оставку
ПОЛИТИЧКА криза у Гусињу која се разбуктала пре пар дана у четвртак вече ушла је у завршницу, која ће донети или "примирје" међу љуто завађеним коалиционим партнерима који врше власт у овој Општини, или одлазак ДПС са власти, али, знајући умешност "асова" из централе ове странке, могуће је да са власти "слети" и знатно ојачана Бошњачка странка.

милутин секуловић
Наиме, председница Општине Гусиње Анела Чекић (ДПС) поднела је оставку на ту функцију, чиме је избегла сигурну смену на седници СО заказаној за петак.
Оставка је уследила након иницијативе за њену смену коју су потписали одборници Бошњачке странке, Социјалдемократа, Албанске коалиције (Демократски савез, Албанска алтернатива, Демократска унија Албанаца), Социјалдемократске партије и Социјалистицке народне партије, која је уручена председнику СО Бујару Хасанђекају.
Претходно су из ОО Бошњачке странке Гусиње саопштили да је Чекић супротно закону разрешила дужности секретара за финансије Миралема Бектешевића и одузела надлежности секретарки за општу управу Самри Балић, па је 20 одборника незадовољнх начином функционисања локалне самоуправе, радом кабинета председнице општине, нетранспарентношћу у раду и низом других неправилности, затражило њену смену.
ИЗБОР НОВОГ ПРЕДСЕДНИКА
Према доста поузданим информацијама одборници новостворене већине уместо Чекић за председника Општине Гусиње могли ни да изаберу челника Општинског одбора Бошњачке странке Гусиње Санела Балића.
Он је навео да ће "због некоректног односа према коалиционим партнерима, али и због интереса и будућности Гусиња, ОО Бошњачке странке Гусиње преиспитати даљи коалициони ангажман са ДПС".
Постоје и говоркања да би ДПС могла да формира фласт са Албанском коалицијом...
Препоручујемо

СМЕЊУЈУ АНЕЛУ, ПАДА И ДПС? Нарушени међустраначки односи "дрмају" власт у Гусињу
21. 09. 2023. у 07:45

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

САМО 5 ЗЕМАЉА: Ко је све гласао за Србију и како - максималних 12 од комшија (ФОТО)
ПОСЛЕ завршеног финала "Евровизије 2025", на званичном сајту престижног музичког такмичења објављено је и како су гласале земље учеснице у полуфиналима.
18. 05. 2025. у 11:34
Коментари (0)