РАКОВИЋ: Видећемо да ли ће попис бити одржан 2023. или ће нове власти подлећи страху од ДПС-овог екстремизма
СРПСКОМ народу би било важно да приоритети нове Владе Црне Горе буду одржавање новембарског пописа становништва, остваривање пуних права српског народа као већинског и конститутивног у Црној Гори и побољшање односа Црне Горе са Републиком Србијом, рекао је за портал ИН4С српски историчар др Александар Раковић.
Фото: Принтсцреен/Пинк
Подсетимо, председник Скупштине Црне Горе Андрија Мандић саопштио је да ће у организацији и спровођењу предстојећег пописа становништва бити испоштоване препоруке Евростатa, али да не пристају на опструкције по том питању.
Наравно, како додаје Раковић, Демократска партија социјалиста ће наставити да саботира сва прогресивна решења. Спајићева влада већ је показала слабост када је попис одложила с почетка новембра на крај новембра 2023. чиме је изашла у сусрет Ђукановићевој екстремистичкој странци.
- Видећемо да ли ће попис бити одржан 2023. или ће нове власти подлећи страху од ДПС-овог екстремизма који је, видели смо, нејак. Кад год се ДПС-у направи уступак, они ће то третирати не као добру вољу већ као слабост власти - јасан је Раковић.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РАКОВИЋ О ПОПИСУ У ЦРНОЈ ГОРИ: Слободно изјашњавање гарантује да ће Срби бити већина
21. 10. 2023. у 14:15
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)