ДИЈАЛОГ ЈЕ КЉУЧ ЗА ЕВРОПСКУ БУДУЋНОСТ Мандић: Надам се да ће Црна Гора бити прва наредна чланица ЕУ

Новости онлајн

11. 11. 2023. у 08:35

ПРЕДСЕДНИК Скупштине Црне Горе, Андрија Мандић изјавио је, поводом обележавања Дана парламентаризма, да најлепше речи у парламентарном животу треба да буду договор и консензус.

ДИЈАЛОГ ЈЕ КЉУЧ ЗА ЕВРОПСКУ БУДУЋНОСТ Мандић: Надам се да ће Црна Гора бити прва наредна чланица ЕУ

Фото: df

Мандић је рекао да је народу доста свађа и да је време за дијалог, истичући да посланици треба да стреме консензусу.

Мандић је изразио наду да ће Црна Гора бити прва наредна чланица ЕУ.

117 година парламентаризма

Он је подсетио да је током његовог избора за председника парламента рекао да је помирење оно за шта ће се залагати, јер је дијалог кључ за европску будућност Црне Горе.

- Унапређење рада парламента је сталан тренд. Даћу допринос да се квалитет рада у парламенту побољша. Инклузивност ће се додатно ширити, сви морамо дати допринос да се грађанима омогући бољи живот у овим изазовним временима - рекао је Мандић.

Скупштина Црне Горе обележава 117 година парламентаризма. Дан парламентаризма се обележава као датум када је 1906. године на Цетињу конституисана прва Народна скупштина Црне Горе.

Прослави у Подгорици присуствују бројни гости из политичког и културног живота, као и дипломате.

(Срна)

БОНУС ВИДЕО: ВУЧИЋ О ХОВЕНИЈЕРОВИМ ИЗЈАВАМА: Ако је нешто у складу са уставом тзв. Косова, а што смо преговарали

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ! Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.

13. 04. 2026. у 07:27

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Хаос у Мађарској: Отказано више од 40 летова за Будимпешту