ВЕЛИКА СТВАР ЗА ЦРНУ ГОРУ Спајић: Постигнут договор са опозицијом о попису становништва

ВЛАДА Црне Горе са представницима опозиционих партија постигла је договор о одржавању пописа становништва, саопштио је данас премијер Милојко Спајић и додао да ће овај процес бити спроведен од 30. новембра до 15. децембра.

ВЕЛИКА СТВАР ЗА ЦРНУ ГОРУ Спајић: Постигнут договор са опозицијом о попису становништва

В.К.

Спајић је на конференцији за новинаре казао да је то што ће попис бити подржан од опозиције и скупштинске већине велика ствар за Црну Гору. Додао је, додуше, да још нису добили званичан одговор опозиције, али да очекује да он буде позитиван.

- Не бих да прејудицирам, али то је мој лични утисак - рекао је Спајић.

Истакао је да сва питања треба решавати на овај начин.

- То је на неки начин сазревање политичке сцене. Друга ствар је око самог одржавања. Мислимо да је лепа порука да управо од пописивача крене програм Европа сад 2 подизањем пописивачких накнада на око 1.000 евра - рекао је Спајић. Оценио је да је то "добар увод у оно што ће се дешавати следеће године".

- Нама попис треба искључиво због техничких ствари. Не можемо да користимо податке из 2011. године у пројектима - навео је премијер.

На питање да ли то што није у споразуму наведен датум, да ли је одржавање пописа подложно одгађању, Спајић је одговорио: "Отворено сам питао опозицију да ли је датум као датум проблем. Рекли су да није. Проблем су услови који се морају испунити".

Казао је и да датум одржавање пописа (30. новембар - 15. децембар) остаје исти и да је то у надлежности извршне власти.

- Било је конструктивних предлога опозиције. Мислим да овако инклузиван приступ стварима довео до тога да подигнемо квалитет пописа и процеса рада. Треба релаксирати Монстат политичких притисака. Поносни смо на рад Монстата, раде сјајан посао у јако тешким условима - рекао је црногорски премијер, пренели су подгорички медији.

БОНУС ВИДЕО: ОСТВАРИО ЈЕ ДЕЧАЧКИ САН: Промоција новог пилота Милана Шарића

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

Конкурс је отворен: ко закасни – остаје без шансе за РОМА Цомпанy субвенције