МЕЂУНАРОДНА АКЦИЈА „МОЗАИК“: Због дечје порнографије ухапшена три Црногорца

Милутин СЕКУЛОВИЋ

20. 11. 2023. у 18:25

У ЦРНОЈ ГОРИ, у оквиру велике међународне акције ''Мозаик''  у којој је учествовало седам земаља, ухапшене су три особе због дечје порнографије

МЕЂУНАРОДНА АКЦИЈА „МОЗАИК“: Због дечје порнографије ухапшена три  Црногорца

Фото ЕПА

Заједничка акција „Мозаик” је спровођена од 6. до 17. новембра, а у њој су осим полиције Црне Горе, учествовале и полиције Словеније, Републике Србије, Босне и Херцеговине, Републике Хрватске, Републике Северне Македоније и Мађарске.

Спроведена је 41 истрага којом је било обухваћено 39 особа, а од којих су припадници полиција запленили 200 електронских уређаја. Идентификована су и два детета, жртве кривичних дела.

Полиција је у Беранама лишила слободе В.Г. (64) због сумње да је извршио кривично дело дечја порнографија. Од осумњиченог су одузета три мобилна телефона са компромитујућим садржајем. У Будви је лишен слободе К.Д. (23) због сумње да је извршио кривично дело дечја порнографија, а њему су узети мобилни телефон, лап топ и УСБ. А.Г. (19), такође због дечје порнографије, је лишен слободе у Подгорици, а код њега су припадници полиције претресом пронашли и одузели два мобилна телефона, лап топ и УСБ.

- Сумња се да су они у дужем временском периоду прибављали, поседовали и дистрибуирали фотографије и други аудио – визуелни материјал сексуалне експлоатације малолетника - саопштила је Управа полиције Црне Горе, одакле тврде да је полиција претресом на једној локацији на Цетињу, коју користи М.В. (54) одузела један мобилни телефон. - У телефону су пронађене фотографије које указују на могуће извршење кривичног дела дечја порнографија.

Службеници Сектора за борбу против криминала су од почетка 2023.године, укључујући и период спровођења акције „Мозаик”, процесуирали укупно седам особа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)

СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)

РУСКИ војни хеликоптер срушио се 25. априла у близини Вабарије у региону Гао у Малију, потврдили су руски извори, док су борци Фронта за ослобођење Азавада и џихадистичке групе повезане са Ал Каидом, ЈНИМ, извели највећу координисану офанзиву у земљи последњих година, нападајући истовремено главни град Бамако, војно упориште Кати и северне градове Кидал, Гао и Севаре, што је на највидљивији начин открило ограничења руске безбедносне стратегије у Африци.

26. 04. 2026. у 13:30

Коментари (0)

Одбили су послушност Путиновом човеку - нису могли ни да сањају шта ће да се деси 48 сати касније