ПЕТИЦИЈА ПРИРЕЂИВАЧА ИГАРА НА СРЕЋУ: Траже начин да олакшају коцкање

Ива Стојадиновић

22. 01. 2024. у 07:31

ОРГАНИЗАТОРИ игара на срећу незадовољни су недавно усвојеним изменама закона којим је укинута могућност да се новац за клађење уплаћује на специјалним терминалима и трафикама. Уплате је, сходно усвојеним изменама, могуће извршити само у кладионицама и преко платних картица. Стога је Удружење приређивача игара на срећу покренуло петицију и за свега неколико дана прикупили су више од 20.000 потписа. Прикупљене потписе предали су Скупштини, те очекују да ће посланици укинути њима споран члан.

ПЕТИЦИЈА ПРИРЕЂИВАЧА ИГАРА НА СРЕЋУ: Траже начин да олакшају коцкање

Foto: Profimedia

Скупштина Црне Горе је крајем године усвојила измене Закона о играма на срећу, а којима се повећава концесија за приређиваче, али и ограничива где се може уплатити новац за клађење. Наиме, уплате на онлајн налог у Црној Гори биће могуће само на два начина. Први је директно на уплатном месту - у кладионици, а други је путем платних картица. То значи да више неће моћи да се уплаћује путем специјалних терминала, најчешће на бензинским пумпама и маркетима, као и на трафикама. Управо тај део споран је за кладионичаре, те су пре неколико дана Скупштини предали петицију са више од 20.000 потписа, тражећи укидање члана 68ф Закона о играма на срећу, којим је то регулисано.

Како је образложено из Министарства финансија, код уплата које су новим законом онемогућене, постоји ризик од прања новца. Они су казали да су код ранијег слања нацрта Закона о играма на срећу добили препоруке из Савета Европе да морају да смање кеш уплате на рачуне играча које нису повезане са приређивачима и да су ту препоруку морали уважити.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.

01. 07. 2025. у 11:45

ИСПОВЕСТ РАДНИЦЕ: Кад бисте ово знали, никад не бисте крочили на крузер

ИСПОВЕСТ РАДНИЦЕ: "Кад бисте ово знали, никад не бисте крочили на крузер"

ДРУШТВЕНИМ мрежама круже вирални снимци у којима особа која се представља као радница на крузеру дели детаље из живота на броду. У једном таквом видеу поделила је низ фотки у којима тврди да открива тајне живота на крузеру и тако шокирала многе.

05. 07. 2025. у 11:33

Коментари (0)

ИСПОД ЗВЕЗДА, НА РЕЦИ, МЕЂУ ЉУДИМА: “Дани Дринске регате – Исправи Дрину”