СПАЈАЊЕ ЖЕЛЕНЗНИЧКИХ ПРЕДУЗЕЋА ОПРАВДАНО: Анализа Економског факултета о одлуци Владе Црне Горе
ОДЛУКА Владе да припоји Одржавање железничких возних средстава Железничком превозу економски је оправдана и једино је могуће решење, како би се омогућило несметано функционисање железнице, показала је анализа Економског Факултета.

Фото жпцг.ме
-Уколико се не би деловало, таква ситуација би угрозила пословање осталих субјеката у железничком сектору што би имало мултипликативне негативне ефекте на цели сектор. Оба предузећа годинама послују с губитком уз нагомилавање дуга, али и радника на чије зараде у просеку издвајају 70 до 80 одсто трошкова. Након припајање једног предузећа другом учешће трошкова зарада у оперативним трошковима била би негде на нивоу 50 и 55 процената - истакао је професор на Економском факултету Владимир Ђуришић.

"НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ!" Орбан се хитно јавио из Копенхагена
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан навео је из Копенхагена, где учествује на самиту Европске политичке заједнице, да је ситуација озбиљна и да се на столу налазе, "отворени, ратно оријентисани предлози".
02. 10. 2025. у 08:59

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)
ПОГЛЕДАЈТЕ како ће се ледени облак кретати над Србијом и које крајеве кад погађа невреме. Данас и сутра облачно са кишом и хладно, осим на северозападу Војводине где ће се задржати суво време, најавио је РХМЗ.
02. 10. 2025. у 10:47

ВЕДРАНА ОГОРЧЕНА: "Пилић је био хришћанин! Срамота за Сплит, само мртав Пилић може бити - велики Пилић"
ХРВАТСКИ тениски ас Никола Пилић преминуо је у 87. години живота у Ријеци, а сахрањен је протеклог викенда у Опатији, граду у којем је провео последње дане живота.
02. 10. 2025. у 07:20
Коментари (0)