ТУЗИ БЛОКИРАЛА "ПЛАНТАЖЕ": Док се чека разграничење, општина на своју руку утврђује и принудно наплаћује порез државном предузећу

Ива Стојадиновић

06. 07. 2024. у 11:42

ПРЕДСТАВНИЦИ општина Подгорица и Тузи наредних дана требало би поново да се састану како би се договорали око поделе имовине и разграничења. Док се чека састанак, у Општини Тузи нису чекали са наплатом пореза од државне компаније "Плантаже", већ су принудно наплатили износ који су самостално утврдили да им припада. Рачун предузећа био је четири дана у блокади, а након што је наплаћено скоро 300.000 евра, одблокиран је.

ТУЗИ БЛОКИРАЛА ПЛАНТАЖЕ: Док се чека разграничење, општина на своју руку утврђује и принудно наплаћује порез државном предузећу

Фото: Плантаже

Спор Тузи и "Плантажа" око обрачуна пореза за 2023. годину траје већ пар месеци, а сагласност нису могли да постигну ни за износе пореза за претходних неколико година. Администрација Општине Тузи одбила је да прихвати процену вредности имовине "Плантажа" на њеној територији коју је радила међународна консултантска кућа, већ је ангажовала свог вештака који је дао своју процену, вишеструко већу.

Поводом нове блокаде рачуна "Плантажа" огласио се и донедавни директор те фирме, Небојша Вуксановић. Како тврди, иза свега стоји министар економског развоја Ник Ђељошај, некадашњи челник Општине Тузи.

Вештак пољопривредне струке

"ПЛАНТАЖЕ" су пред Управним судом већ поништиле пореска решења општине за 2019, 2020. и 2021. јер је за обрачун пореза коришћена Уредба коју је поништио Уставни суд.

- Ново решење за 2023. више није засновано на укинутој Уредби, међутим и даље је основица пореза одређена на основу процене вештака пољопривредне струке - казао је Филип Кажић, заступник "Плантажа".

- Уместо да врате више од два милиона евра које су отели претходних година, Општина Тузи сада принудно наплаћује. Оваквим потезом се шаље порука компанији да више нема ко да их штити и да се нова управа мора дисциплиновати. Јасно је да иза овога стоји Ђељошај који је ухваћен у крађи "Плантажа" док је био на челу Општине - рекао је Вуксановић и позвао министра на тв дебату, да се "видимо ко штити јавни, а ко интересе појединаца".

Због оваквих навода, односно, како је казао, нарушавања угледа, актуелни министар најавио је тужбу против Вуксановића.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

Ватерполо репрезентација Србије освојила је у златну медаљу на Европском првенству у Београду пошто је у недељу у финалу победила Мађарску 10:7, међутим многи нису знали са каквим проблемима се носио селектор Урош Стевановић.

28. 01. 2026. у 12:38

Коментари (0)

АЛК Гроуп: успех, иновације и награде за најбоље