СПАЈИЋ УВЕО ЗЕМЉУ У ПРОБЛЕМ: Русија најавила одговор на сраман потез Црне Горе

Novosti online

09. 07. 2024. у 19:26

РУСИЈА ће предузети асиметричне мере против Црне Горе, која је од 10. јула забранила емитовање низа руских медија, наводи се у коментару портпарола руског Министарства спољних послова Марије Захарове.

СПАЈИЋ УВЕО ЗЕМЉУ У ПРОБЛЕМ: Русија најавила одговор на сраман потез Црне Горе

Фото: Профимедиа

- Још један напад црногорске владе сматрамо за непријатељски акт отворене цензуре, осмишљен да, с једне стране, пружи привид легитимитета најгрубљем кршењу медијских слобода, а с друге, да задобије наклоност европског Брисела у нади за обећаним прогресом на ‘европском путу’. Да би задовољили русофобичну трансатлантску агенду, они су спремни да наставе политику подривања демократских основа свог друштва и државе, а својим грађанима ускрате право на приступ информацијама - наводи се у коментару.

- Ови непријатељски кораци неће остати без асиметричног одговора - нагласила је дипломата.

У коментару објављеном на сајту Министарства спољних послова наводи се да је Агенција за електронске медије Црне Горе наложила надлежним ресорима земље и локалним телекомуникационим компанијама да „у потпуности обуставе емитовање низа руских медија најкасније до 10. јула“. Ради се о 20 руских медијских оператера, међу којима су „Први канал“, „Русија 1“, „РТ“, „Спутњик“, „НТВ“, „РЕН ТВ“ и други.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: Путин убија много украјинских војника

ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: "Путин убија много украјинских војника"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је незадовољан понашањем руског председника Владимира Путина и навео да разматра нове санкције против Русије.

08. 07. 2025. у 20:36

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.

07. 07. 2025. у 18:33

Коментари (0)

ГДЕ ТИ ЈЕ ПОРОДИЦА, ПОКАЈАЋЕШ СЕ ЗА СВЕ ШТО СИ УРАДИО АНИ: Бастијан објавио фотографије, ово није очекивао!