ПОЖАР УГРОЖАВА ДУРМИТОР И ПРОКЛЕТИЈЕ: Упозоравају из ЈП Национални паркови Црне Горе

Милутин СЕКУЛОВИЋ

16. 07. 2024. у 09:49

НАДЗОРНИЦИ Служби заштите националних паркова Дурмитор и Проклетије покушавају да угасе пожаре који прете да угрозе највреднија подручја наше државе. Ово драматично упозорење стигло је из ЈП Национални паркови Црне Горе, одакле кажу да је по неприступачном терену потребно много више времена да њихови запослени са напртњачама приђу и крену са гашењем, док су неки локалитети потпуно неприступачни!

ПОЖАР УГРОЖАВА ДУРМИТОР И ПРОКЛЕТИЈЕ: Упозоравају из ЈП Национални паркови Црне Горе

ЈП Национални паркови ЦГ

- Потребна нам је помоћ из ваздуха, а позив смо упутили свим надлежним државним органима. Угрожен је биљни, животињски свет и бројна заштићена станишта. Подсећамо да због активног пожара у близини планинарске стазе Волушница у НП Проклетије посетиоци буду опрезни. Апелујемо на туристе да док се пожар не локализује избегавају посету овом делу националног парка - саопштено је из НП ЦГ, одакле поново апелују на посетиоце, али и на све власнике имовине и мештане да се уздрже од паљења траве, грана и осталог материјала.

Пракса паљења може штетити биодиверзитету националних паркова и нарушити природне вредности парка, али и угрозити здравље људи и нанети штету њиховој имовини упозоравају стручњаци. Они су додатно забринути због пожара јер се у наредним данима очекују изузетно високе температуре, а Црна Гора има само један авион за гашење пожара на изузетно неприступачним теренима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Лекари су Саши Поповићу дали морфијум и тако је умро - није осетио ништа, заспао је! Сада ме дозива по кући

"Лекари су Саши Поповићу дали морфијум и тако је умро - није осетио ништа, заспао је! Сада ме дозива по кући"

"ЧЕСТО га сањам, није било тог сна где је он изгледао као у ово последње време када је био болестан, увек га сањам из времена када смо нас двоје почели да се забављамо и кад смо се венчали. Тада је имао ону косицу мало дужу и округле мало веће наочаре и сањам га како је расположен, насмејан, ведар и трчи-јури на све стране."

09. 08. 2025. у 12:05

Коментари (0)

БАЛКАН ВРИ: Ево шта су делије урадиле поводом злочиначке акције Олуја, а шта због дешавања у Црној Гори (ФОТО)