ЛОКАЛЦИ И ТУРИСТИ КИПТЕ ОД БЕСА: Једно од омиљених летовалишта Срба освануло прекривено смећем (ВИДЕО)
ШОКАНТАН снимак из Сутомора у Црној Гори који се недавно појавио на друштвеним мрежама покренуо је праву расправу међу Црногорцима али и бројним туристима о еколошком стању овог туристичког места.
Фото: Принтскрин/Фејсбук/Bar na dlanu
Након што се видео снимак Сутомора прекривеног смећем појавио на Фејсбук страници "Бар на длану", многи су се питали ко је крив за један такав језиви призор.
Како сами Црногорци кажу, највећа кривица иде њиховим надлежним службама и ником другом.
- Рано јутрос у Сутомору - стоји у опису видео снимка на ком се може видети апсолутно смеће на све стране.
Од празних лименки, папира, хране па до пластичних кеса - све се налази на самом шеталишту и по парковима.
А како кажу локалци, тако је јер у Сутомору скоро па да и не постоји канта за смеће.
"Дошли на одмор па мисле могу шта хоће"
Испод снимка нашли су се многобројни коментари, како самих Црногораца, тако и туриста. Иако је било прозивка са обе стране, међутим, на крају се већина ипак сложили у једном.
"Тешко овим људима који морају да купе ово смеће иза туриста која мисли ако је дошла на одмор да може да ради шта хоће", "Да су туристи мало уреднији ни оволики смећа не би било", "Култура, да оде преко границе у другу земљу и да не поштује правила", писали су они који су сматрали да су за овакав призор криви искључиво туристи.
"У читавом граду нема једне канте за смеће"
Ипак, било је и самих Црногораца који су открили да су подједнако криви и они сами."У сезони треба појачати људство у комуналним службама. Распоредити више контејнера и канти. Оформити сезонску комуналну службу. На видним местима истаћи упозорења о висини казне за одлагање смећа ван контејнера и канти, па ко воли нек изволи... Наш човек (цео Балкан) се углавном дозове памети кад га пар пута ребнеш по џепу", "Не бацају туристи дрвене палете и цигле по граду. У читавом граду нема апсолутно ни једне једине канте за смеће. Разумео бих да имају канте и да се баца смеће поред, овако је и добро како би могло изгледати. Све у свему град је ненормално прљав", "Можда би било мање овога кад би поставили канте за смеће које се свакодневно празне. Јер прођох тамо више од пола шеталишта са смећем у руци које немам где бацити и на крају резултат је видљив", гласили су њихови коментари.
(Блиц)
БОНУС ВИДЕО
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)