ВОЈСКА ЦРНЕ ГОРЕ БЕЗ КОМАНДАНТА? Шеф државе Јаков Милатовић каже да је о пензионисању Лазаревића сазнао из медија
ДА ли је начелнику генералштаба Војске Црне Горе Зорану Лазаревићу уручено решење којим му престаје војна служба, а које је, како се незванично чује, оверио министар одбране Драган Краповић?
Председник ЦГ
Оно што се може чути око кабинета војног министра јесте да је тај посао завршен и да је сада на Лазаревићу да документ достави Фонду ПИО, који ће донети решење о пензији, уколико генерал буде испуњавао услове за одлазак у мировину.
Наводно је Краповић поништио решење које је потписао његов претходник - вршилац дужности министра одбране Филип Аџић. По том папиру, Лазаревић је требало да остане на дужности до јуна наредне године, чиме генералу аутоматски престаје служба.
На седници скупштинског Одбора за међународне односе и исељенике, Краповић је казао да је предложио разрешење Лазаревића јер сматра да треба да дође до смене генерација и подмлађивања официрског кадра. Међутим, решење о пензионисању генерала Лазаревића, у складу са Уставом, мора да потврди Савет за одбрану и безбедност којем председава шеф државе Јаков Милатовић.
Црногорски председник рекао је да није добио ниједан званичан документ у вези са статусом начелника Генералштаба ВЦГ Зорана Лазаревића.
Вуксановић међу најбољима
ПУКОВНИК Миодраг Вуксановић, будући Лазаревићев наследник, тренутно је представник Црне Горе у седишту НАТО у Монсу при Савезничкој команди за операције. Завршио је војну академију у Београду. Командно-штабну школу у САД 2011, и Школу националне одбране у САД 2016. у Карлају (Пенсилванија). На основу резултата остварених током школовања Вуксановић је проглашен за једног од најбољих студената јубиларне 100. класе USAWC. По специјалности је електроничар, у Војсци Југославије био је у јединицама за електронско извиђање и противелектронска дејства.
- Уставом је све јасно дефинисано. Нити Савет, нити ја нисмо добили званичну информацију, ни документ у односу на ово што сам могао да прочитам из медија. Када то добијем, ја ћу се јасно одредити - рекао је Милатовић.
Он је новинарима потврдио да је на претходној седници Савета покренуто питање разрешења Лазаревића.
- Али у дискусији председници Владе и Скупштине су похвалили човека, па сам питао зашто се разрешава. Министар одбране је најавио да ће да поништи решење претходног министра и Лазаревића дефакто пензионише - казао је Милатовић.
Препоручујемо
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)