ЈАКОВ НАИВНИ ВЕРУЈЕ ДА ЋЕ ЕУ ПРИМИТИ ЦРНУ ГОРУ 2028. ГОДИНЕ: Милатовић са Фон дер Лајен причао о деценијском "европском путу" Подгорице

Novosti online

26. 10. 2024. у 18:30

ПРЕДСЕДНИК Црне Горе Јаков Милатовић састао се са председницом Европске Комисије Урсулом Фон дер Лајен.

ЈАКОВ НАИВНИ ВЕРУЈЕ ДА ЋЕ ЕУ ПРИМИТИ ЦРНУ ГОРУ 2028. ГОДИНЕ: Милатовић са Фон дер Лајен причао о деценијском европском путу Подгорице

Фото: Профимедиа

Тема разговора био је "даљи напредак државе на европском путу".

Милатовић је поручио да је "Црна Гора позитивна прича и за Европску унију и за регион", због чега је у обостраном интересу интензиван темпо затварања поглавља након добијеног ИБАР-а, неопходан да би земља остварила циљ и постала 28. држава чланица ЕУ до 2028. године.

- До краја године очекујемо затварање четири преговарачка поглавља, али Црна Гора може и мора боље уколико желимо да испунимо свој циљ и до 2026. године затворимо преосталих 30 поглавља. Не смемо да се задовољимо резултатима који су испод очекивања, првенствено грађана наше земље. Уверен сам да би чланство наше земље у ЕУ био и важан позитиван сигнал и за друге земље кандидате - саопштио је Милатовић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОВОСТИ САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".

06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.

06. 05. 2025. у 17:03

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: Било је лепо...

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."

НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.

04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11

Коментари (0)

ПРЕСУДИО: ФИФА избацила екипу са Светског првенства