ШТО ЈЕ ДУШКУ МИТО, МИГУ ЈЕ ДОНАЦИЈА: Бивши градоначелник Подгорице саслушан у Вишем суду, Стијеповић негирао кривцу у афери "Коверта"
У ПОДГОРИЧКОМ Вишем суду бивши градоначелник Подгорице Славољуб Стијеповић данас је негирао наводе оптужнице који се односе на њега у случају "Коверта".
принтскрин јутјуб
- Негирам наводе оптужнице и кривицу. Овај предмет је у озбиљној мери у медијима злоупотребљен на моју штету. Из тог разлога ћу да одговарам само на питања мог адвоката - казао је Стијеповић.
Бивши градоначелник је казао да првооптужени Душко Кнежевић уместо да се стиди, наставља са изношењем "патолошких лажи" и додао да тако може да се понаша монструозан човек. Додао је и да га је оптужени Кнежевић искористио због својих борби за које се зна да су унапред изгубљене.
Стијеповић је детаљно говорио о новцу који је Душко Кнежевић 2016. дао за потребе изборне кампање ДПС. Објаснио је да су то схватили као донацију, а да је, како сада види, Кнежевић то доживео као бизнис, као шансу да покуша да придобије наклоност тадашње власти.
- Да вам ближе објасним у вези са догађајем из 2016. Тада су били избори и опозиција је хтела да преузме власт и имала је логистичку подршку - казао је окривљени Стијеповић.
Оптужница
У ОПТУЖНИЦИ пише да је новац стечен криминалним радњама стављан у легалне токове, а потом коришћен као депозит за кредите које су подизали чланови групе у Атлас банци и Инвест банци Монтенегро.
Новац је на крају завршавао у рукама Душка Кнежевића, који је за себе одредио улогу организатора и давао упутства члановима који су извршавали конверзију новца, а потом му га предавали - пише у оптужници.
Судија Ненад Вујановић неколико пута током рочишта опоменуо је Душка Кнежевића да не омета дисциплину судског поступка, да не упада у реч њему и оптуженом Стијеповићу.
Афера "Коверта" покренута је након што је бизнисмен Душко Кнежевић 2019. године објавио снимак на којем се види Миго Стијеповић у тренутку предаје, наводно, око 100.000 евра за финансирање кампање Демократске партије социјалиста, чији је лидер тада био Мило Ђукановић, уочи избора 2016. године.
Виши суд је у марту 2021. године потврдио оптужницу против Кнежевића, који се тада налазио у Великој Британији, као и против још пет особа - Бранислава Тодоровића, Живка Шљиванчанина, Тамаре Крџић, Горана Грујовића и Томице Кнежевића због истог кривичног дела.
Препоручујемо
Страдао младић, повређено пет особа:Тешка саобраћајна несрећа у Трепчи код Берана
23. 04. 2026. у 12:10
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Шок: "Цеца је дала отказ комплетном обезбеђењу - видела је фотографију шта су радили"
"ЈЕДНА птичица ми је рекла да је отпустила оне раднике обезбеђења."
22. 04. 2026. у 15:33
Коментари (0)