ПОСЛАНИЦИ И СУДИЈЕ У КЛИНЧУ: Представници правосудне власти траже од СДТ да истражи оптужбе да су савезници криминалцима
УДРУЖЕЊЕ судија Црне Горе саопштило је да Демократе непримереном терминологијом таргетирају судије у држави као чланове криминалних организацција.

Скупштина ЦГ
Позвали су председника посланичког клуба Демократа Бориса Богдановића да одмах саопшти имена свих судија за које, како тврди, зна да су у служби криминала. Позвали су и Специјално државно тужилаштво да, поводом изјаве Богдановића, формира предмет и покрене увиђај.
Богдановић, међутим, тврди и да поједини политичари заједно са деструктивним елементима раде на подривању стабилности државе и рушењу актуелне владе.
- Како објаснити да је суд пустио на слободу Вука Лалатовића, иако је он признао убиство Ранка Вулетића, добровољно се предао полицији, а сви прикупљени материјални докази потврђују његово признање? Како разумети да је управо та слобода омогућила да то лице изврши ново убиство - на кружном току у Подгорици? Ово није само трагедија за породице жртава, већ и за цело друштво које губи поверење у правосудне институције - саопштио је Богдановић, оцењујући да ово није само пропуст већ "издаја правде, издаја сваког грађанина Црне Горе". - Ово је јасна порука да поједине судије, уместо да буду стубови правног система, постају савезнички ослонци криминала. Ово је део ширег плана у којем су поједини политичари и судије у спрези са мафијом. Они сада бране Зорана Лазовића, Петра Лазовића, Љуба Миловића, Весну Меденицу, Блажа Јованића, Веселина Вељовића и многе друге, не због правде, већ због својих интереса.
Пораз државе
КОМЕНТАРИШУЋИ предлог измена Закона о кривичном поступку којим се предвиђа могућност продужења притвора са три на пет година у случају неизрицања првостепене судске пресуде, директорка Акције за људска права Теа Горјан Прелевић сматра да је рок за маскимални притвор из ЗКП важна гаранција људских права.
- Поражавајуће је одустати од ње због неспособности државе да организује судски систем који може да донесе пресуду у року од три године - поручила је она.
Удружење судија Црне Горе сматра да Богдановић као носилац једне о најважнијих функција у држави и шеф посланичког клуба Демокарата, партије која кадрира носиоце функција из безбедносног сектора, има поузданих сазнања да су поједине судије заиста у спрези са криминалом. Верују, како наводе, да ће Богдановић схватити последице тежине речи које као посланик изговара, уколико нема доказа, додајући да то представља напад на Устав демократске државе и на судску грану власти.

ВУЧИЋ НА ПИТАЊЕ БИ-БИ-СИ-ЈА О ТРАМПУ МЛАЂЕМ: За нас је важно да превазиђемо оптерећења из 1999. године
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се грађанима из Палате Србија, а питање му је поставио новинар Би-Би-Си-ја о сусрету са Доналдом Трампом Млађим.
14. 03. 2025. у 19:17

ИЗ КРЕМЉА ОТКРИЛИ: Појављивање Путина у војној униформи значи само једно
ПОЈАВЉИВАЊЕ руског председника Владимира Путина у Курској области у униформи је сигнал који говори о одлучности да се у најскорије време заврши операција ослобађања Курске области, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков новинару Павлу Зарубину за ТВ „Русија 1“.
13. 03. 2025. у 15:32

ПОСВАЂАО СРБЕ И ХРВАТЕ: Маск рекао ОДАКЛЕ је Тесла и КОЈЕ је националности
ПРЕКО 13.000 лајкова је добио овај пост власника "Тесле".
13. 03. 2025. у 21:39
Коментари (0)