ПРОТЕСТ ЗБОГ РАДОВА У ЊЕГОШЕВОЈ: Привредници захтевају обештећење
Радови на реконструкцији дела Његошеве улице у центру Херцег Новог који, како сматрају у НВО Еколошко друштво Боке Которске, угрожавају пословање привредника у овом делу града, били су повод протеста организованог испред зграде Општине.

Фото:РТХН
Захтевано је да Општина обештети привреднике. Премда је организаторима протеста понуђено да њихови представници уђу на састанак са главним општинским администратором, они то нису прихватили. Договорено је да сутра (среда,5. фебруар) у 18 сати одрже састанак у просторијама Месне заједнице Херцег Нови и након тога предају надлежнима конкретне захтеве.
Председница Еколошког друштва Боке, Оливера Доклестић, објаснила је да је протест организован у име послодаваца и запослених којима је смањена добит због реконструкције која се обавља непримерено, са техничким и инжењерским знаковима питања. Улица се сужава, а то ће бит значајан проблем за саобраћај и транспорт. Други део проблема је значајан пад посла власницима пословних простора, бутика, агенција, кафана, ресторана у овом делу града.
Доклестић је истакла да грађани не би требало да трпе у бесконачност, а замисао је да се оформи радна група и покуша договор са председником који је директно одговоран за буџет као и реализацију овог пројекта,.
Привредници имају законско право на одштету, уверен је одборник Марко Лучић, Он је позвао грађане да направе притисак да се сада и никада више у „центру града и било где у граду не ради индијански него да се ради стручно по закону, мање али квалитетније и транспарентно“.
Сви зависимо од плата а промет је енормно пао, била је порука Сандре Ивановић раднице у једном од објеката у Његошевој улици.
-Рачуни, порез, наше газде плаћају све што треба, дају плате, плаћају доприносе, а нама не може ни роба да дође, ми је носимо а онда она стоји, не може да се прода, не може да се заради - објаснила је Ивановић.
Пре овог протестног окупљања јавности се саопштењем обратио и председник Херцег Новог Стеван Катић. Оценио је да се у име НВО „Еко Бока“, председница те организације већ дуже време бави политиканством и покушава да манипулише привредницима који послују у центру града.
Истакао је да се вешто покушава манипулисати и неистином да су он и сарадници одбили да се састану са привредницима који послују у Његошевој, те да постоји писани доказ да је на захтев одговорено а привредницима упућен позив да делегирају своје представнике за састанак планиран до краја ове седмице. Тада би заинтересованима било саопштено да ће добити све што је могуће у оквиру закона. Према Катићевим речима радови у Његошевој теку предвиђеном динамиком а извођач улаже значајне напоре да посао у року приведе крају. Завршетак је предвиђен у мају.

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

САМО 5 ЗЕМАЉА: Ко је све гласао за Србију и како - максималних 12 од комшија (ФОТО)
ПОСЛЕ завршеног финала "Евровизије 2025", на званичном сајту престижног музичког такмичења објављено је и како су гласале земље учеснице у полуфиналима.
18. 05. 2025. у 11:34
Коментари (0)