ТЕШКИ ДАНИ ЗА МЕДВЕДЕ: Министартсво пољопривреде Црне Горе о условима за одстрел животиње
МИНИСТАРСТВО пољопривреде, шумарства и водопривреде саопштило је да разуме мештане сеоских подручја који имају проблема са нападима медведа. Објаснили су у којим приликама медвед може бити одстрељен, и као посебан случај навели напад на човека, што је истакнуто и у Акционом плану за 2025. годину.

В.К.
- Приликом појаве мрког медведа који изазива проблеме, не бежи од људи, поновљено ради штете у насељу, тражи храну из људских извора, представља и опасност за људе, потребно је предузети мере одвраћања медведа од непожељних облика понашања. То подразумева укањање извора хране, спречавање приступа и покушаји терања односно плашења - наводи се у саопштењу. - Ако медвед настави с проблематичним понашањем и представља опасност може се одобрити интервентни одстрел проблематичне јединке, посебно у случају напада медведа на човека.

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"СА РАЧУНА ПОДИГНУТ ОГРОМАН НОВАЦ, КОНТЕЈНЕР НЕСТАО" Ланетова ћерка изнела нове тврдње о имовини покојног оца
ПРОШЛО је четири године од смрти легенде нашег глумишта, Милана Ланета Гутовића, који нас је напустио 25. августа 2021. у 75. години.
02. 09. 2025. у 21:21
Коментари (0)