НОВИ СНИМЦИ ПАКЛА ИЗ ЦРНЕ ГОРЕ: Ватра не посустаје, пожари на више локација, бесана ноћ за ватрогасце (ВИДЕО)

Novosti online

13. 08. 2025. у 07:44

ВАТРОГАСЦИ и друге службе у Црној Гори током претходне ноћи наставили су гашење пожара на више локација. У Подгорици и јутрос трају интервенције у насељима Кучи, Пипери, Смоковац, Какарицка гора, Врбица, Фундина и Безјово, док су на приморју активни пожари у Чању и Буљарици.

НОВИ СНИМЦИ ПАКЛА ИЗ ЦРНЕ ГОРЕ: Ватра не посустаје, пожари на више локација, бесана ноћ за ватрогасце (ВИДЕО)

Фото: Профимедиа

Саобраћај ка Смоковцу је обустављен.

- Већина пожара који су претходних дана захватили више општина у великој мери је под контролом, а активна жаришта се држе под надзором. Захваљујући ангажовању домаћих и међународних снага, део пожара је јуче у потпуности угашен - саопштено је из Министарства унутрашњих послова Црне Горе.

Према наводима МУП-а, у Подгорици су кључну улогу имали ваздухоплови Војске Црне Горе и хеликоптер Ка-32 из Србије, ангажован на основу билатералног споразума. Са копна су деловали припадници Службе заштите и спасавања Главног града, уз подршку екипа из других општина, Директората за заштиту и спасавање, Војске Црне Горе и роботичког система.

На црногорском приморју, канадери из Хрватске и Италије, ангажовани преко Механизма цивилне заштите Европске уније, избацили су око 300 тона воде на пожаришта у Чању и Буљарици, након чега је ватра стављена под контролу. По завршетку задатка, летелице су се вратиле у матичне базе, а даљи ангажман ће зависити од развоја ситуације на терену.

Пожари су и даље активни у Даниловграду, Бијелом Пољу и Шавнику, али се држе под контролом. У Никшићу, на локалитетима Пресејка – Сјенокоси и Закрај – Крново, током дана су деловали ваздухоплови Министарства унутрашњих послова.

Хеликоптер из Србије наставиће са ангажовањем и данас, а очекује се долазак ватрогасаца-спасилаца из Аустрије и хеликоптера из Мађарске, што ће додатно појачати акције гашења и праћења опожарених подручја.

Надлежни позивају грађане да сваку појаву ватре пријаве на бројеве 112 или 123, а сумње на намерно изазивање пожара или неодговорно понашање на 112 или 122. Подсећа се да је строго забрањено паљење ватре и коришћење пиротехничких средстава, нарочито у условима повећане опасности од пожара.

(ЦДМ)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: То је скандалозно

ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: "То је скандалозно"

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп убацио је „клин у точак“ једних од најосетљивијих преговора који се тренутно воде у Европи, потенцијално угрожавајући напоре да се Украјини обезбеди финансирање за наставак одбране од Русије, пише Политико.

22. 11. 2025. у 07:54

НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: У принципу подржавамо

НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"

НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.

21. 11. 2025. у 12:37

Коментари (0)

СВАДБА ДЕЦЕНИЈЕ - И ТО ГДЕ! Кристијано Роналдо се жени!