ОДАКЛЕ ЂУКАНОВИЋУ "ПРВИ МИЛИОН", КАКО ЈЕ ПОБЕГАО МЕДЕНИЦА? Милатовић: Селективна правда гора од највеће неправде (ВИДЕО)

В. Н.

20. 02. 2026. у 16:02

ПРЕДСЕДНИК Црне Горе Јаков Милатовић обратио се јавности снимком на Јутјубу, у ком је поручио да је "селективна правда гора од највеће неправде и да једнако треба проговорити о "непочинствима бивше власти, као и ове данашње".

ОДАКЛЕ ЂУКАНОВИЋУ ПРВИ МИЛИОН, КАКО ЈЕ ПОБЕГАО МЕДЕНИЦА? Милатовић: Селективна правда гора од највеће неправде (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин Јутјуб

- Са пажњом сам пратио реакције јавности, политичке, стручне и медијске, везано за случај Весне Братић. Прво, желим да нагласим да сам, као и у свим досадашњим случајевима, поступио искључиво у складу са Уставом и законом тражећи од Министарства правде да дâ изјашњење и испуни своју законску обавезу, без прејудицирања њиховог става на који не могу и на који не желим да утичем. Њихово изјашњење је предуслов мог одлучивања у свим случајевима, па тако и у овом - саопштио је Милатовић.

Казао је да је све што очекује од полиције и правосудних органа да њихов однос буде заснован на омогућавању правичног и достојанственог третмана у односу на све грађане у Црној Гори. Рекао је и да, у име грађана, жели да постави важна питања надлежним органима.

- Шест је година од демократских промена и грађани траже правду и очекују одговоре на ова питања, а то су: ко су налогодавци убистава Душка Јовановића и Славољуба Шћекића? Чијом кривицом су пале гаранције КАП-а вредне стотине милиона евра? Ко је одговоран за аферу "Лименка"'? Зашто је наступила застарелост у случају приватизације Телекома и ко је у правосуђу одговоран за то? Шта је истина у случају "Можура"'? Ко је успоставио систем политичке корупције у Црној Гори познат као један запослени – четири гласа? Ко је годинама пустошио највећа државна предузећа и десетине хиљада радника оставио на улици заједно са њиховим породицама и да ли је ико у Црној Гори одговарао због тога - навео је Милатовић.

Питао је и како је побегао Милош Меденица и ко је за то одговоран.

- Ко је одговоран за десетине мафијашких убистава на улицама наших градова? Ко је делио државне станове партијским послушницима? И на крају, како је Мило Ђукановић стекао свој "први милион" и зашто ниједном није пред надлежним органима питан да то појасни - додао је Милатовић.

Док год, како је рекао, та и многа друга питања остају без одговора, не може се говорити о осећају правде у Црној Гори.

- Напротив, живећемо у земљи у којој се моћни појединци, који су деценијама пљачкали јавно добро и стављали га у своје приватне џепове, слободни и некажњени подсмевају црногорским институцијама. Случајеви које сам побројао нанели су штету свим грађанима Црне Горе, па и онима којима је данас једини проблем, изгледа, Весна Братић. Зато их охрабрујем да једнако проговоре о непочинствима бивше власти, као и ове данашње јер је селективна правда гора од највеће неправде. Зато, време је за правду у Црној Гори - поручио је председник.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

ЈЕДНО ПУТОВАЊЕ, ХИЉАДУ ПРИЧА: Туристичка организација Србије на Међународном сајму туризма - место сусрета и инспирације за нове авантуре