СМАЊЕЊЕ ПЛАТА ФУНКЦИОНЕРИМА: Председнику општине Бар дупло мања плата него администратору

Б. Дабић

20. 07. 2020. у 15:01

ПРЕДСЕДНИК општине Бар Душан Раичевић примиће за јун најнижу плату од свих јавних функционера у општини Бар.

СМАЊЕЊЕ ПЛАТА ФУНКЦИОНЕРИМА: Председнику општине Бар дупло мања плата него администратору

Фото: Б. Дабић

Зараде свих јавних функционера  су објављене на  сајту. 

Увидом у  списак јавних функционера и њихових зарада,  председник општине Бар Душан Раичевић прмиће плату за јун умањену за 50 %, у износу од 597,70 евра.

Највећу плату у општини Бар има главни администратор. Његова плата за јун је 1.304,17 евра.

Крајем априла Влада је најавила смањење плата функционерима који су у оквиру групе А и Б у Закону о зарадама у јавном сектору за 50 одсто.

ту групу спадају премијер, председник, њихови саветници, председници судова и тужилаштава, директори Агенција, шефови кабинета.

То је у оквиру другог  пакета мера за помоћ грађанима и привреди у ублажавању последица изазваних пандемијом корона вируса.

Други пакет  обухвата подршку привреди и запосленима за више хиљада предузетника, микро, малих и средњих предузећа у којима ради више од 100.000 запослених. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (2)

ПУТИНОВ РОЂАК ТЕШКО ПОВРЕЂЕН: Бизарна несрећа на залеђеној реци, члан моћне мафијашке породице страдао (ВИДЕО)