НЕ МОЖЕМО ДА ПРЕЖИВИМО! Угоститељи са севера дижу глас против мера НКТ

УГОСТИТЕЉИ са севера Црне Горе огорчени су мерама Националног координационог тела за заразне болести (НКТ) Владе Црне Горе да се до 30. јула продужи примена мере забрана рада угоститељских објеката у Беранама, Бијелом Пољу, Пљевљима, од којих неке средине имају далеко мањи број заражених у односу на средине на југу Црне Горе, посебно када је реч о Подгорици.

НЕ МОЖЕМО  ДА ПРЕЖИВИМО! Угоститељи са севера дижу глас против мера НКТ

Фото ВН

Председник општине Беране Драгослав Шћекић састао се са представницима беранских угоститеља, који су два пута узалудно писали НКТ, и обећао им да ће упутити захтев да се преиспитају мере које важе за Беране.

- Ми, као Општина Беране, подржавамо иницијативу беранских угоститеља, тако да ћемо се обратити Националном координационом телу да сагледа све могућности да се ове мере промене. Не желимо да коментаришемо струку јер нама је циљ да буде у Беранама што мањи број заражених, али морамо указати на одређене нелогичности. Не желимо да захтевом према НКТ-у допринесемо погоршавању епидемиолошке ситуације у граду, али тражимо да се на исти начин приступи при доношењу мера као што је случај у другим градовима широм Црне Горе - нагласио је Шћекић.
Слична ситуација је и у Бијелом Пољу, одакле су угоститељи упутили отворено писмо председнику НКТ-а Милутину Симовићу, у коме траже хитно отварање њихових објеката ради опстанка великог броја породица.

Фото Ж. Кнежевић

- На територији Бијелог Поља послује више од 40 озбиљних угоститељских објеката који запошљавају око 450 радника, тако да је реч о егзистенцији бар 1.500 људи. С обзиром на то да је ово други талас затварања наших објеката са скоро 80 дана без пословних активности, дошли смо у ситуацију да не можемо да сервисирамо редовне обавезе и плате. У тешкој смо ситуацији и уколико не буде брзе и адекватне реакције државе, већина наших послова ће врло брзо бити угашена, а неке колеге већ отпуштају запослене - наводе угоститељи.

Они истичу да схватају да је на првом месту здравље грађана, али и да ће се тешко лечити уколико не буду имали од чега.

ПОНОВО СЕТ МЕРА

ПРЕДСЕДНИК општине Беране казао је да ће, поред једног сета мера помоћи грађанима и привредницима, поново усвојити сет економских мера за подршку привредницима, односно за ублажавање отежане ситуације услед пандемије новог вируса корона.

- Уз адекватне мере заштите наш посао се може обављати као што смо то чинили у рестриктивним околностима. Сведоци смо да угоститељи у Мојковцу, Колашину, Подгорици и приморју раде, па се осећамо дискриминисаним у односу на остале - наводе угоститељи, наглашавајући да је проценат заражених у Бијелом Пољу у односу на број становника на истом нивоу као у Подгорици која нормално функционише.
Национално координационо тело о захтевима угоститеља са севера и евентуално новим "релаксирајућим" мерама за север, расправљаће у недељу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

Светско првенство је подигнуто на виши ниво уз ове бонусе и поклоне