ИСПРАВКА Водитељка из Црне Горе није описала Курбан-бајрам као “српски празник”(ВИДЕО)

01. 08. 2020. у 16:03

ВОДИТЕЉКА информативне емисије у Црној Гори направила је лапсус рекавши да је Курбан бајрам највећи српски празник.

ИСПРАВКА Водитељка из Црне Горе није описала Курбан-бајрам као “српски празник”(ВИДЕО)

Фото: Принтскирн

Снимак најаве вести о обележавању Курбан-бајрама на ТВ Вијести постао је виралан након што је на Фацебооку објављена нетачна тврдња да га је водитељка описала као “највећи српски празник”. Нетачни наводи су се убрзо нашли и на нашем сајту.

Убрзано читање вести о празнику Курбан-бајрам наводно је збунило неке од гледаоца информативне емисије "Вијести у пола 7" иако је јасно да је водитељка рекла "исламски", а не "српски" празник.

Снимак наводног "лапсуса" одмах се појавио на Фејсбуку а пренели су га и бројни медији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (5)

КАДА СУ ЦВЕТАЛЕ ЛАЖИ: Моћ пропаганде у нашем добу - Лаж се прошири светом пре него што истина устане из кревета