ЛУГЕР САВЕ КОВАЧЕВИЋА У ВОЈНОМ МУЗЕЈУ: Пиштољ народног хероја напокон на заслуженом месту
Пиштољ револуционара, учесника НОБ-а и народног хероја Саве Ковачевића постаће део Војног музеја, саопштено је из Минитарства одбране Црне Горе, као и други његови драгоцени предмети.

Фото: Министарство одбране Црне Горе
- Лугер П 08 Парабелум 9 мм, који се у 20. веку производио у Немачкој и Швајцарској, чува се у Спомен соби Пете пролетерске црногорске бригаде, чији је Ковачевић био чувени командант, истиче се у саопштењу.
Својевремено је шмајсер М-38 за који се тврдило да је припадао Сави Ковачевићу као део поставке Завичајног музеја у Никшићу био уклоњен је из витрина и стављен у музејски депо, уз образложење да није утврђена његова аутентичност.
Међутим, надлежни су брзо реаговали и наложили враћање оружја у музејске витрине, оцењујући тај "инцидент" као намерним покушајем кривотворења историје.
Препоручујемо

ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: "Време је да се прогоне људи"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да намерава да "прогони људе" који су, по његовој оцени, покушали да се мешају у председничке изборе 2016. године тако што су тврдили да је Русија покушала да утиче на резултат.
22. 07. 2025. у 21:28

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (5)