ГЛАСАО АМФИЛОХИЈЕ: Прекрстио се и заокружио листић (ФОТО/ВИДЕО)
МИТРОПОЛИТ црногорско приморски Амфилохије Радовић гласао је на Цетињу, на бирачком месту 23, у Градској библиотеци Његош.

Фото: Д. Миловановић
На питање "Новости" очекује ли да Црна Гора после данашњег дана буде иста, митрополит је рекао да очекује да мир и Христова љубав буде на свим житељима Црне Горе, посебно на онима који учествују на изборима:
- То је оно што желим и што свима преносим као благлосв светог Петра Цетињског.
Он је рекао да не верује да ће бити било каквих немира.
- Нема немира, само мир Божији и љубав Христова.
Гласање митрополита, који то, како је рекао чини први пут, изазвало је велику медијску пажњу, па чак и изненађење појединих чланова комисије на овом бирачком месту.
Да митрополит по први пут користи своје бирачко право видело се и кад је у једном тренутку затражио помоћ око процедуре, односно убацивања листића у гласачку кутију.
Иначе, када је предао личну карту, она није прошла из првог покушаја, односно електронски читач није успео да очита податке, па је настала краткотрајна пометња.
Приликом другог провлачења документа, систем је прорадио и митрополиту је уручен гласачки листић.
Препоручујемо

ИЗБОРИ У ЦРНОЈ ГОРИ: Славље опозиције, Мило побегао - ЗАВРШЕН ИЗБОРНИ ДАН (ФОТО/ВИДЕО)
30. 08. 2020. у 06:57 >> 21:38

ШПАНИЈА ПРОГЛАСИЛА ВАНРЕДНО СТАЊЕ
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова Шпаније прогласило је ванредно стање након данашњег нестанка струје.
28. 04. 2025. у 21:32

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

НЕ МОЖЕ ДА САКРИЈЕ ТУГУ: Дарко Лазић потпуно сломљен, јавно се огласио (ФОТО)
ПЕВАЧ се присетио свог покојног оца...
28. 04. 2025. у 19:35
Коментари (14)