ЛАБОРАТОРИЈЕ Института за јавно здравље, друге јавне и приватне лабораторије које се баве дијагностиком инфекције новог коронавируса су од последњег пресека завршиле анализу и Институту доставиле резултате за 1.233 узорака на нови коронавирус међу којима је укупно регистровано 384 новопозитивних случајева инфекције са САРС-ЦоВ-2.
НАКОН скоро двогодишње политичке кризе која је резултирала ванредним локалним изборима и формирањм локалне власти, после силних преговора и надмудривања, у Андријевици је на помолу нова криза власти! Седница СО два пута је прекидана, а наводни разлог је израда новог печата СО, и кривична пријава против Н.Н. лица, које је наручило тај посао.
ПРЕ потписивања међудржавног споразума са Уједињеним Арапским Емиратима или било ког сличног документа који потенцијално може имати елементе државне помоћи, Влада Црне Горе је морала консултовати Агенцију за заштиту конкуренције, па тек након добијеног мишљења формализовати поменути поступак. Ово је саопштио председник Савета АЗК Драган Дамјановић.
ПРЕМИЈЕРКА Италије Ђорђа Мелони изјавила је данас током сусрета са црногорским премијером Милојком Спајићем у Риму да је уверена да ће Црна Гора постати 28. чланица Европске уније током италијанског председавања ЕУ, у првој половини 2028. године.
Коментари (0)