МИЛОВ ФАНАТИК НАПАО СРПСКУ ЦРКВУ! Прожети су четништвом, СПЦ је геноцидна

ЧЛАН Главног одбора најутицајније црногорске опозиционе странке, Демократске партије социјалиста (ДПС), Никола Гегај тврди да актуелну владу Здравка Кривокапића, коју сматра једнонационалном, "прожима четништво", а за Спрску православну цркви тврди да је била "покретач свих геноцида" не простору бивше Југославије.

МИЛОВ ФАНАТИК НАПАО СРПСКУ ЦРКВУ! Прожети су четништвом, СПЦ је геноцидна

Фото: Принтсцреен

Гегај тврди и да Кривокапића, како наводи, велики број грађана, у државничком смислу, доживљава као "незнавену и неодговорну особу".

Он је оценио и да, иако нова власт стално говори о помирењу, оно је сада много даље него што је било пре четири године.

Додаје да је "главни штаб" изборне кампање уочи августовских парламентарних избора била Српска црква на територији Црне Горе и ван ње, која, како каже, не само да је позната по нетолеранцији према другачијим у српском народу и према другим народима у региону већ је и "спиритус мовенс свих геноцида на територији бивше Југославије крајем прошлога века".

- Читава кампања која је довела на власт ову коалицију имала је сценографију, реторику и делатност која је искључила Црну Гору као независну државу заједно с њеним симболима и достигнућима, Црногорце као народ као и све друге народе у Црној Гори, и то уз екстремизам, лицемерје, пуно небулоза - рекао је Гегај.

Сматра и да је одбијање да Предлог резолуције о геноциду у Сребреници, који је предложила Бошњачка странка Црне Горе буде на дневном реду Скупштине, много говори о карактеру нове власти у Црној Гори.

То што је Кривокапић честитао Дан Републике Српске председници Жељки Цвијановић, Гегај сматр "поражавајућим".

- На крају бих навео да ову његову једнонационалну владу прожима из почетка до краја четништво. Дакле, јасно је да са својом четништвом ова власт неће имати добре односе ни са Црном Гором, а камоли са суседним земљама - рекао је, између осталог, Гегај.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (4)

УПИСАО ЧАК ОСАМ ФАКУЛТЕТА: Шта од школе има Горан Богдан?