"БИО ЈЕ АМФИЛОХИЈУ ДЕСНА РУКА И У ДОБРУ И У ЗЛУ": Ђорђије Радов Петровић Његош изгубио битку са короном
ПОТОМАК митрополита Василија Петровића Његоша – Ђорђије Радов Петровић Његош, изгубио је битку од вируса короне и сахрањен је крај цркве Светог Саве на Његушима.

Фото: Приватна архива
Ову вест објавио је сајт Митрополије црногорско приморске. Десна рука митрополита Амфилохија и у добру и у злу Ђорђије Петровић Његош остао до краја веран својим прецима, својој светородној лози Петровића, остао веран ћивоту Светог Петра, ловћенском завету, те тако осветлао образ својој дивној породици и свима који су га знали.
На опелу, након читања Светог Јеванђеља, присутнима се обратио протојереј-ставрофор Обрен Јовановић, парох његушки.

Фото: Приватна архива
-Имао сам прилике да се 20 година дружим са овим дивним човеком, да улазим у његов честити дом - рекао је отац Обрен и подсетио се како га је, у смутна времена када је дошао за пароха његушког, Ђорђије пригрлио и очински саветовао. - Био је на челу Одбора за обнову храма Светог Саве на Његушима, обновио је и своју последњу ноћ коју је провео овде на земљи, управо је провео у храму Божијем, што говори да му је Црква Божија била дом. Сигуран сам да га данас сусреће и његов велики пријатељ, митрополит Амфилохије, Њих двојца су се волели и често и радо посећивали. Био је митрополиту десна рука и у добру и у злу.
Погребно слово у име породице Петровић Његош о овој изузетној личности одржао је његов син кнез Иван Петровић Његош, преноси сајт Митрополије црногорско-приморске.

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)