ШТРАЈКУЈУ ГЛАЂУ, ТРАЖЕ ДА РАДЕ: Припадници Службе заштите и спасавања у Никшићу протестују због раскида уговора
ШЕСТ припадника Службе заштите и спасавања, Ватрогасне јединице, ступило је у штрајк глађу због, како кажу, превременог раскида уговора по којем су били ангажовани на "привремено-повременим пословима".
Фото приватна архива
Инспекцијске службе установиле су да уговори нису валидни и да морају бити раскинути. Тројици од штрајкача је уговор истекао, а преосталима истиче током овог месеца.
Њихово ангажовање у служби било је потребно током епидемиолошке ситуације у Никшићу. Они су часно и професионално обављали посао, и како поручују, тако желе да наставе.
- Ови људи су потребни нашој јединици и настојаћемо да им помогнемо - казао је Веселин Гардашевић, начелнику Службе заштите и спасавања.
Огорчени ватрогасци позивају представнике Владе да се укључе у њихов проблем, реше га и омогуће им да раде за себе и своје породице.
Препоручујемо
ЦРНОГОРСКЕ "КОМИТЕ" ПАЛИЛЕ ПО НИКШИЋУ: Марко јачи од ватре! (ФОТО)
21. 03. 2021. у 08:31
АФЕРА "РЕСПИРАТОР" ТРЕСЕ ЦРНУ ГОРУ: Од 33, чак 23 нису употребљива
18. 03. 2021. у 19:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)