ЧЕТИРИ МИНИСТРА ЦГ ПОД ПОЛИЦИЈСКОМ ЗАШТИТОМ: Министарка здравља још увек без обезбеђења
ЧЕТИРИ министра црногорске владе је под полицијском заштитом, али, засад, не и министарка здравља Јелена Боровинић Бојић, која је раније ове седмице пријавила претње добијене на привани мејл.

Фото ЕПА
Подгоричке Дневне новине пишу данас да су им из Управе полиције саопштили да су под полцијском заштитом министри правде, људских и мањинских права Владимир Лепосавић, унутрашњих послова Сергеј Секуловић, спољних послова Ђорђе Радуловић и просвете, науке, културе и спорта Весна Братић.
Дневне додају да се у одговору не помиње да ли је полицијску заштиту добила министарка здравља Јелена Боровинић Бојовић.
У полицијском саопштењу, наводи се да Ису припадници Сектора за борбу против криминала Групе за сузбијање кривичних дела високотехнолошког кримининала обавестили надлежног тужиоца који је квалификовао овај догађај као кривично дело угрожавање сигурности.
Наводи се и да је од краја јануара ове године проширен круг обавезно штићених личности, тако што се као обавезно штићена личност одређује и потпредседник Владе Црне Горе.
Влада је новом уредбом омогућила да сви министри добију 24-часовну полицијску заштиту, што раније није био случај.

ШОЈГУ УПОЗОРАВА: Тај потез би могао довести до трећег светског рата
СЕКРЕТАР Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу упозорио је да би увођење мировњака на историјске територије Русије могло довести до трећег светског рата.
24. 04. 2025. у 19:46

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

НИ ЛАУШ НИЈЕ ПРИМЕТИО ДО КРАЈА СНИМАЊА: Најлуђа грешка из "Боја на Косову"
ЛАУШЕВИЋ је о снимању филма "Бој на Косову" писао у књизи "Година прође, дан никад".
28. 04. 2025. у 10:32
Коментари (0)