НАТО ШТИТИ ПОВЕРЉИВЕ ПОДАТКЕ У СВАКОЈ ЧЛАНИЦИ: Да ли је цурење обавештајних информација у Црној Гори нарушило сарадњу савезника?
ЗАМЕНИК генералног секретара НАТО-а Мирча Ђоана, изјавио је да НАТО свакодневно осигурава да су поверљиви подаци Алијансе заштићени.

Фото: Депоситпхотос
Ђоана је у интервјуу за подгоричку Побједу рекао да Алијанса у ту сврху има посебне поступке, који укључују појединачну проверу сваке земље чланице, преноси портал РТЦГ.
На питање да ли је недавно цурење обавештајних података једне земље чланице у Црној Гори нарушило поверење савезника у Подгорицу и да ли ће утицати на будућу сарадњу, Ђоана је одговорио да цени допринос Црне Горе.
- Црна Гора је високо цењени савезник. Поздрављамо стални допринос ваше земље нашој заједничкој безбедности и консолидацији стабилности на Западном Балкану - навео је Ђоана.
Недавно истраживање објављено у годишњем извјештају НАТО-а показало је да подршка Алијанси у Црној Гори износи 50 одсто, док 30 одсто грађана Црне Горе жели да напусти Алијансу, преноси РТЦГ.
Препоручујемо

ЛАНЧАНА РЕАКЦИЈА ЗЕМАЉА НАТО-а: И Литванија позвала руског амбасадора на разговор
16. 04. 2021. у 19:19

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)