ДОНАЦИЈА СЛУЖБИ ЗАШТИТЕ: Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Александар Стијовић у Андријевици
МИНИСТАР пољопривреде, шумарства и водопривреде Александар Стијовић, уручио је вредну опрему андријевачкој Служби заштите и спашавања намењену коришћењу у оперативним активностима на пословима заштите становништва од пожара и природних непогода. Донација је вредна 18.800 евра која је обезбеђена преко регионалног пројекта "Управљање сливом реке Дрине на Западном Балкану“.

ФОТО: Општина Андријевица
-Ово је једна од успешно завршних активности испуњавања обавеза које се тичу донација које предвиђа овај пројекат тако што је за Службу заштите и спашавања у Андријевици обезбеђена противпожарна опрема.
Ту су противпожарни комбинизони, рукавице и шлемови, специјална одела и чизме за ватру, носила за повређене, као и радна и друга неопходна опрема.
На овај начин Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде је, у сарадњи са Светском банком, дало пуни допринос да овај крај има опремљену Службу заштите и спашавања која је задужена да правовремено реагује приликом пожара и у другим ванредним ситуацијама, нагласио је Стијовић, и додао да ће код Владе покренути иницијативу да се андријевачкој Служби заштите и спашавања обезбеди камион за гашење пожара, с обзиром да тренутно поседује само једно возило за ове намене.
Препоручујемо

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)