ИНСТИТУТ ИГАЛО ДОБИО НОВЕ ДИРЕКТОРЕ: Скупштина акционара изабрала руководство компаније
НОВИ чланови одбора директора Института „Др Симо Милошевић" у Игалу изабрани су на седници Скупштине акционара.

Фото: В. В.
Инвестиционо развојни фонд представља Саво Никовић из Херцег Новог, у име компаније Вила Оливе чланови су Жарко Ракчевић и Жељко Дринчић из Подгорице, Владу заступају др Душан Мустур из Херцег Новог а Фонд здравља Црне Горе Милица Костић такође из Херцег Новог. На наредној конститутивној седници Одбор директора ће бирати председника.
Подсетићемо Институт до сада је било расписано више тендера за приватизацију ове реномиране здравствене установе, али су из различитих разлога сви поништени. У власничкој структури Института Игало Влада Црне Горе има 19,19 одсто акцијског капитала, Инвестиционо развојни фонд 23,65 одсто, Фонд здравственог осигурања ЦГ 10,23 и Завод за запошљавање Црне Горе 3,41 одсто.
Пре скоро три године Жарко Ракчевић је посредством његове фирме Вила Оливе, купио од Владе 26 одсто акција Института, нешто раније на Монтенегроберзи купио је акције па сада контролише око 27 одсто власништва у Инстититуту Игало. Остатак акција је у власништву мањнских акционара.
Препоручујемо

САМО ОБЕЋАЊА НЕ ФАЛЕ: У Херцег Новом уочи мајских локалних избора нема окупљања
21. 04. 2021. у 07:26

БРУКА У ЦРНОЈ ГОРИ: Општина Херцег Нови отцепила Призрен од Србије! (ФОТО)
16. 04. 2021. у 18:23

ДАЛЕКО ЈЕ ЦЕНЗУС: СДП неће на изборе "због епидемиолошке ситуације“
11. 04. 2021. у 12:32

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)