АЏИЋ ПОРИЧЕ НЕДОЛИЧНО ПОНАШАЊЕ: Црногорска полиција расветљава инцидент на прагу храма у Котору
КО је предводио руљу у Котору у ноћи између 2. и 3. маја која је скрнавила Цркву Светог Николе у Котору и вређала Ивану Кривокапић, супругу свештеника Немање Кривокапића - још није познато.
Црква Светог Николе у Старом граду / Фото Скала радио
Прва информација била је да је то учинио одборник ДПС Данило Аџић, ватерполиста Приморца, да би нешто касније његов адвокат Мирела Ћирковића одбацила те тврдње.
- Аџић није предводио никакву руљу нити уринирао по Цркви Светог Николе у Котору, већ је то био обичан пролазник - саопштила је Ћирковићева, подсећајући на то да је Аџић верник и да је крштен баш у тој цркви, па и да је у рођачким односом са свештенством те цркве.
Најмање четири особе вређале су супругу которског свештеника Кривокапића, након што их је упозорила на недолично понашање. Наводно се ради о Милошу Банићевићу, некадашњем фудбалеру Бокеља, и Данијелу Кривокапићу, каратисти. Прича се да су ти Которани уринирали на улазним вратима Цркве Светог Николе у Старом граду, а када их је попадија са прозора парохијског дома критиковала због тога, почели су да је вређају на националној основи, а потом побегли.
Из Управе полиције саопштено је да патрола на лице места упућена одмах након пријаве.
- Након објављеног разговора и предоченог снимка утврђено је да су на тргу биле присутне четири особе - наводе у полицији.
Поводом овог скандала огласио се "Михољски збор", који је најоштрије осудио скрнављење Цркве Светог Николе у Котору, које је како истичу, праћено бруталним мизогиним увредама и вређањем на националној и верској основи Иване Кривокапић, поштоване и угледне которске попадије.
Ово удружење подсећа и да је пре неколико месеци на зиду истог храма у Котору исписан графит непримерене садржине који је циљао рушење складног суживота грађана Црне Горе.
ИЗБОР, ПА ПОТПИС
ПРЕМИЈЕР Кривокапић поручио је у уторак да уговор државе са СПЦ неће изаћи из оквира Устава и закона Црне Горе.
Он се претходно заложио да овај акт буде потписан након избора новог митрополита црногорско-приморског. Овај предлог поздравио је и потпредседник Дритан Абазовић и затражио да се акт објави пре чина потписивања.
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (1)