НЕМА ЛИТИЈЕ У БЕРАНАМА: Епархије будимљанско-никшићка - Славимо литургијски, поштујемо мере

М. С.

05. 05. 2021. у 20:30

ЕПАРХИЈА будимљанско-никшићка и управе манастира Ђурђеви Ступови у Беранама ограђују се од најаве која се појавила на друштвеним мрежама, а тиче се литије поводом спомена светог великомученика и победоносца Георгија, славе катедралног манастира Ђурђеви Ступови и града Берана.

НЕМА ЛИТИЈЕ У БЕРАНАМА: Епархије будимљанско-никшићка - Славимо литургијски, поштујемо мере

Фото: М. С.

Такође, позивамо све верујуће на поштовање епидемиолошких мера у циљу заштите здравља и сузбијања заразне болести цовид-19.

Ово је саопштено из седишта Епархије и древне лавре Немањића, поводом најаве традиционалне литије кија ће ове године изостати због епидемије котонавируса.

-Славу манастира Ђурђеви Ступови прославићемо литургијски и молитвено служењем свете архијерејске литургије која је врхунац празничног славља благодарећи Богу и светом Георгију на непроцењивом дару свете православне вере и слободе у Христу васкрсломе.

Христос воскресе! Ваистину воскресе!, поручено је из седишта Епархије будимљанско-никшићке и манастира Ђурђеви ступови у Беранама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (0)

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)