НАУКА ОДГОВОРИЛА: Да ли жена може да затрудни за време менструације?
ИАКО многи сматрају да жена не може да затрудни за време менструације, наука је то оповргла.

Фото: Depositphotos
Наиме, током тромесечног истраживања, научници су прикупили податке о хормоналном и овулацијском узорку групе у којој је била 221 здрава жена која је покушавала да затрудни.
Пронашли су да је код отприлике два одсто њих имало плодни прозор у прва четири дана менструације, а 17 одсто до седмог дана. Сваки дан између 6. и 21. дана циклуса је постојала просечна вероватноћа од 10 одсто за трудноћу.
Осим тога, жене које су имале претходно правилне циклусе имале су до шест одсто вероватноћу да буду плодне на дан кад је требало да почне менструација. Овулацију је било још теже предвидети ако жена има нередовне менструације.
Препоручујемо

НОВО ОТКРИЋЕ: Вакцинисане мајке дојењем преносе антитела својим бебама
29. 09. 2021. у 15:00

НЕ ПРЕТЕРУЈТЕ СА РИБОМ: Ово је нуспојава коју никако не смете занемарити
25. 09. 2021. у 16:00

ЏЕЈ ДИ ВЕНС УДАРИО НА ЗЕЛЕНСКОГ: То што он ради је апсурдно
У ИНТЕРВЈУУ за интернет портал УнХерд , амерички потпредседник Џеј Ди Венс назвао је нападе украјинског председника Володимира Зеленског на САД „непродуктивном реториком“ и „апсурдним“.
15. 04. 2025. у 10:27

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"СИНА СМО САХРАНИЛИ У НИКШИЋУ" Жељко Самарџић о највећој животној трагедији: "То је била туга за све нас"
ПЕВАЧ проговорио о болној теми.
15. 04. 2025. у 10:18
Коментари (0)