СИМПТОМИ РАКА ЖЕЛУЦА: Доктор Драган Гуњић открива како да на време спознамо ову болест у организму
РАК желуца је веома тешко обољење. Као и код сваке болести, најважније је да се препозна на време, да се примети сваки симптом и добије одговарајућа терапија. За "Новости" доктор Драган Гуњић, хирург, говори о раним узроцима симптома рака желуца.
Фото Н. Скендерија
- Симптоми као што су болови у горњим партијама трбуха, надутост, рана ситост након мањих оброка, мучнина, отежано гутање, повраћање, невољни губитак телесне тежине, појава црне столице могу указивати на неко озбиљно обољење у горњим партијама дигестивног тракта, објашњава хирург.
Он додаје:
- Појава неког од ових симптома не мора да значи да је у питању тумор, али свакако захтева посету изабраном лекару који ће пацијента упутити на даље гастроентеролошко испитивање. Фактори ризика који се повезују са тумором желуца као што су гојазност, дуготрајна нелечена рефлуксна болест или гастритис, пушење, конзумирање превише димљених производа, дијете сиромашне воћем и поврћем, свакако су нешто на шта можемо утицати и тиме драматично смањити могућност да се болест догоди.
Препоручујемо
ВИРУСНЕ БРАДАВИЦЕ: Докторка Јелена Петровић Шундерић опасностима кондилома
24. 10. 2021. у 11:11
БИЉНА ХРАНА ЧУВА СРЦЕ: Ово је најбољи начин да се избегну срчане болести
25. 10. 2021. у 15:15
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)