ХОРМОНИ ГЛАВНИ КРИВАЦ? Истраживање показало - главобоље чешће код жена

В. Н.

26. 04. 2022. у 09:50

НЕДАВНО спроведена студија показала је да шест одсто жена пати од главобоље барем пола дана месечно, у поређењу са 2,9 одсто мушкараца.

ХОРМОНИ ГЛАВНИ КРИВАЦ? Истраживање показало - главобоље чешће код жена

Фото Shutterstock

Њихов преглед глобалне стопе главобоља такође је показао да жене двоструко чешће пате од мигрене од мушкараца.

Према подацима које су прикупили, 17 процената жена пати од мигрена које могу да трају и до три дана и да доведу до повраћања и осетљивости на светлост и буку. Када је о мушкарцима реч, од мигрене болује њих свега 8,6 одсто.

Промене у хормонима могле би да буду један од разлога зашто су жене више погођене, јер свака флуктуација естрогена може изазвати главобољу.

БОНУС ВИДЕО - Једноставне вежбе за јутарње разгибавање: Мало времена за леп почетак дана

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (0)

ВЕЛИКА ЕКСПЛОЗИЈА У АМЕРИЦИ: Има повређених (ВИДЕО)